690 680 960

W Lublinie trwa „Deptak kultury”. Odbyło się pierwsze podniesienie brony na Bramie Krakowskiej

W sobotę w Lublinie rozpoczął się „Deptak kultury”. Wieczorem odbyło się pierwsze uroczyste podniesienie brony w Bramie Krakowskiej.

Dzisiaj w Lublinie rozpoczął się „Deptak kultury”, w ramach którego odbyła się wieczorem retro potańcówka. Mieszkańcom Lublina zagrał Łukasz Jemioła z zespołem.

Muzycy zabrali mieszkańców Lublina w podróż do dwudziestolecia międzywojennego za sprawą piosenek takich autorów Jak Henryk Wars, Jerzy Petersburski czy Władysław Szpilman.

Z kolei o godzinie 20 odbyło się uroczyste podniesienie brony na Bramie Krakowskiej. Przy specjalnej oprawie artystycznej, grze świateł, muzyce dawnej i udziale lubelskich grup rekonstrukcyjnych krata bronna została na nowo oddana Bramie Krakowskiej i mieszkańcom Lublina.

W wydarzeniu udział wziął Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo”, Zespół Werblistów, Sbandieratori Belriguardo – Historyczna Żonglerka Flagami. Krata bronna będzie kolejną atrakcją turystyczną obrazującą mieszkańcom i turystom dawny system obronny Starego Miasta.

 

2018-09-15 21:39:47
(fot. wideo lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. wieśniak z miasta

  wow ale sie dzieje w mieście inspiracji.Ile było ludzi pewnie z10000?I najważniejsze.Kiedy będą opuszczać tę bronę,na noc?Leje ciepłym moczem hejt :DD

 2. Teraz będzie strach przechodzić pod tą bramą, jeśli ta brona ma tak wisieć i rdzewieć…

 3. Nie wiem dlaczego śmiejecie się z brony.
  Ja czekam na most zwodzony i fosę.

 4. Brona służy do bronowania pola. Nie róbcie wiochy z wsi. To co pokazane na zdjęciach to jest brama kratowa – to tak na marginesie informacja dla tych co porozumiewają się ze sobą za pomocą tylko kilku prostych słów uznanych przez normalnych ludzi za wulgarne.

 5. Brona broną, ale kolejki do przycinarki słomy wystającej z butów były obłędne.

 6. Niech zrobią gdzieś pod Lublinem tor wyścigowy w zamian za ten co przepadł. Sądzę, że to byłaby o wiele większa atrakcja niż krata w bramie…

Kursy walut

 • USD 4.4012zł 0.87%
 • GBP 5.3195zł 0.02%
 • EUR 4.6147zł 0.12%
 • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)