Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie ruszyła „Noc Biologów”. Do niedzieli będzie można poznawać tajniki tej nauki

„Noc Biologów” obejmuje liczne inicjatywy popularyzujące nauki biologiczne. Można wziąć udział w wykładach, pokazach i grach, przybliżających wszystkim zainteresowanym wiedzę biologiczną oraz warsztat pracy biologa.

W piątek 8 stycznia rozpoczęła się organizowana przez Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS „Noc Biologów”. Wydarzenie to odbywa się już po raz 10. i tym razem, z uwagi na jubileusz, potrwa aż trzy dni. Łącznie zaprezentowanych zostanie blisko 25 tematów, będą to propozycje dla najmłodszych i nieco bardziej dojrzałych miłośników biologii. Całość odbywa się w formule online, większość omawianych tematów przygotowano jako nagrania.

Oferta tegorocznej „Nocy Biologów” obejmuje szerokie spektrum tematów: od prezentacji technik laboratoryjnych i prostych doświadczeń po zwyczaje zwierząt czy wyprawy terenowe. Od uczestników zależy, czy zechcą zostać „biohakerami”, czy zafascynują się adaptogennymi, kosmetycznymi i leczniczymi właściwościami organizmów, bądź zechcą zgłębiać świat mikroorganizmów, wirusów, hodowli komórkowych i szczepionek.

Prowadzący opowiedzą także o tajnikach fotografii przyrodniczej oraz wytwarzaniu produktów leczniczych na bazie naturalnych składników. Ponadto poruszony zostanie niezwykle aktualny temat jakim jest radzenie sobie ze stresem. Uczestnicy dowiedzą się, jak w czasie stosowania długoterminowych metod relaksacyjnych zmieniają się struktury w mózgu człowieka. Wydarzenie potrwa do niedzieli 10 stycznia do godz. 20:00. Nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja ani limit uczestników.

(fot. materiały organizatora)

Jeden komentarz

  1. jest link, można się relaksacyjnie poedukować 🙂

Wiadomości z info112