W Lublinie ruszy Rowerowy Patrol Pierwszej Pomocy

W najbliższe wakacje, na najbardziej uczęszczanym odcinku lubelskiej ścieżki rowerowej pojawi się Rowerowy Patrol Pierwszej Pomocy. Ma nieść pomoc przedmedyczną każdej potrzebującej osobie.

Na pomysł stworzenia w Lublinie Rowerowego Patrolu Pierwszej Pomocy wpadli członkowie Stowarzyszenia Akademia Wolontariatu. W środę odbył się nabór osób chętnych do uczestniczenia w patrolach.

Podobne akcje, zostały zapoczątkowane w ubiegłym roku w Gliwicach i Mielnie. Okazało się że ich obecność stała się tam niezwykle przydatna.

W naszym mieście patrol ma się poruszać na odcinku od Zamku do Zalewu Zemborzyckiego. Pomagać ma w przypadkach kolizji, których z powodu wzmożonego ruchu na ścieżkach rowerowych jest  coraz więcej, a także w sytuacjach skaleczeń, zwichnięć, stłuczeń czy też ran ciętych. Co najważniejsze pomoc będzie skierowana nie tylko do rowerzystów, lecz do każdej osoby znajdującej się w rejonie przejazdu patrolu.

Chętni, którzy się zgłosili do uczestnictwa w projekcie przejdą odpowiednie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy według najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji, które prowadzone będzie przez lekarzy medycyny ratunkowej oraz ratowników medycznych.

Członkowie patrolu będą posiadać identyfikatory, oraz niezbędny sprzęt do udzielania pomocy. Będą również z daleka widoczni, dzięki specjalnemu odblaskowemu ubiorowi. Rowerowe patrole pierwszej pomocy ruszą 1 lipca 2013 by zakończyć niesienie pomocy pod koniec wakacji, tj. 31 sierpnia.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1503zł 0.38%
  • GBP 5.0538zł -0.01%
  • EUR 4.5234zł -0.29%
  • CHF 4.2688zł -0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport