Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie powstaje restauracja Corona No. 19. Pomimo zakazu, ma być w pełni dostępna dla klientów

Nazwa nowej restauracji została wymyślona, aby zażegnać wirusa. Lokal będzie działał stacjonarnie, każdy chętny będzie mógł przyjść i zjeść na miejscu posiłek, czy też napić się piwa.

W tym tygodniu przy ul. Peowiaków 6 w Lublinie, w miejscu w którym wcześniej działał lokal z jedzeniem wegetariańskim, zostanie uruchomiona restauracja o nazwie Corona No. 19. Planuje ją otworzyć Karol Opoka, który obecnie prowadzi bar Swojskie Jadło. Położony w miejscowości Kolonia Sobieszczany, przy drodze krajowej nr 19 Lublin – Kraśnik obiekt, pomimo rządowych obostrzeń cały czas jest czynny. Tak samo ma być właśnie z nową restauracją w Lublinie.

Jak wyjaśnia nam właściciel, obecnie w lokalu prowadzone są prace mające na celu przystosowanie go do prowadzenia tego typu działalności. Trwa też kompletowanie załogi. Restauracja ma oferować dania kuchni polskiej. Będzie też alkohol. Co więcej nasz rozmówca dodaje, że to nie jest jeszcze jego ostatnie słowo. Z uwagi, że duży nacisk kładzie na przestrzeganie wszystkich obostrzeń, planuje otwarcie jeszcze jednego lokalu, który również będzie działał stacjonarnie, do którego każdy chętny będzie mógł przyjść i zjeść na miejscu posiłek, czy też napić się piwa.

-Walczę i chcę pokazać innym restauratorom, że można prowadzić tego typu działalność w miarę normalnej formie. Oczywiście wszystkie wymagania związane z zapewnieniem środków dezynfekcyjnych czy odpowiednimi odstępami pomiędzy stolikami są zachowywane. Dzięki temu pomimo wielu kontroli wciąż działam i co więcej, działalność zaczynam rozszerzać na kolejne lokale. A nazwa nowej restauracji została wymyślona aby zażegnać wirusa i uczcić zwycięstwo – mówi nam właściciel lokalu.

Karol Opoka nie ukrywa, że spodziewa się kontroli służb i to zaraz po otwarciu. W barze Swojskie Jadło przeszedł już szereg kontroli, zarówno Sanepidu jak też Inspekcji Handlowej. Niektóre z nich były bardzo wnikliwe i czasochłonne. Jednak za każdym razem kończyły się pozytywnie dla właściciela.

W Lublinie powstaje restauracja Corona No. 19. Pomimo zakazu, ma być w pełni dostępna dla klientów

(fot. KO)

52 komentarze

 1. Na wyzwolenia otwarte ma ?

 2. Brawo Konfederacja za pomoc przedsiębiorcom! Jedyni normalni!

 3. Jaki Lockdown, jakie zakazy hahaha
  Te, co sa niezgodne z konstytucją i kolejne Sądy, to właśnie orzekają?
  Brawa dla Pana, nie mogę się doczekać!
  Pozdrawiam i życzę powodzeniap

  • Jak już to sondy a nie „sądy”

   • Widać że język polski sprawia Ci trudności. Sondy to mogą kosmiczne, medyczne itd. Może też być sonda lambda-ale pewnie nie wiesz nawet co to jest. Natomiast Sądy- to jest poprawny zapis dla organu państwowego, powołanego do stosowania prawa w zakresie rozstrzygania sporów między podmiotami pozostającymi w sporze. Jest różnica ?

 4. Zawsze na przekór co za popaprańce

  • zgadzam się, słaby to rząd jak niszczy polskich przedsiębiorców…

  • Masz rację, popaprańcy („popaprańce” to chyba jakaś lokalna podmiejska forma) rządzący zawsze na przekór obywatelom, kto by nie rzadził zawsze wie lepiej co dla nas dobre…

 5. W końcu mamy początek powrotu do normalności w Lublinie! Brawo!

 6. Już polecą ci co mają lewe ręce i nic samemu zrobić nie potrafią.

 7. Mandaty dla nieposłusznych dorobkiewiczów

  • Zakładam że pracuje pani w państwowej instytucji która bierze pieniądze na wypłaty z bankomatu.

  • Bezprawie i niesprawiedliwie

   Przecież zakaz prowadzenia działalności jest nielegalny. Zrozum to.

 8. NIE MA ŻADNEGO „ZAKAZU”, z taką pomocą panstwa sam bym otworzyl