Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbyły się międzynarodowe zawody East Motocross Cup (zdjęcia)

W Lublinie odbyła się I runda East Motocross Cup 2019. Zawodnicy z kraju i zagranicy, przed dwa dni, ścigali się na motocyklach crossowych na torze przy ul. Janowskiej.

Zwodnicy na motocyklach crossowych ścigali się w sobotę i niedzielę na specjalnie stworzonym na to wydarzenie torze, usypanym na terenie dawnego toru rowerowego przy ul. Janowskiej. Podczas zawodów można było zobaczyć zawodników z Polski, Czech, Szwecji, Ukrainy czy Łotwy.

Impreza sportowa była jednocześnie memoriałem śp. ppłk. Zbigniewa Matysiaka – mentora, trenera oraz wzór do naśladowania bez którego Lubelski motocross, a w konsekwencji żużel nie byłby w tym miejscu w którym jest teraz.

Zapraszamy do obejrzenia z zdjęć z imprezy, w linku poniżej znajdziecie wyniki zawodów.

Wyniki zawodów – kliknij

 

 

(fot. wideo lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. Zebrała się elita światowego motocrossu

  2. Gratuluję organizatorom, impreza na zaj…istym poziomie !!!

  3. Przecież to jest tor rowerowy ,nie przystosowany do jazdy na motocrossie

    • Tak i nigdy nie będzie tor dla motorów bo się nikt z mieszkańców nie zgodzi na Ryki od rana do wieczora. Impreza owszem.raz na jakiś czas ale nie codzień. A rowerzystów zapraszamy codziennie. Będzie happy.

  4. Zanim powstał rowerowy tor miał być dla motorów, jednak protesty mieszkańców i działkowiczów zadecydowały o powstaniu toru rowerowego, przy czym władze zapewniały, że nie będzie tam miejsca dla hałaśliwych maszyn spalinowych. Jak widać na załączonym obrazku, kochana władza, kocha swoje owieczki, a może raczej barany, które oddają swój głos…

  5. motor to silnik,

    macie pewnie na myśli motocykle