Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbędzie się łyżwiarski piknik rodzinny. To okazja do nauczenia się jazdy na łyżwach

Propagowanie ruchu na łyżwach w każdej grupie wiekowej jest jednym z celów pikniku, jaki odbędzie się w niedzielę na lubelskim lodowisku. To również zachęta do przychodzenia na lodowisko całych rodzin.

W niedzielę 20 grudnia na Lodowisku Icemania przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie odbędzie się łyżwiarski piknik rodzinny. Jest on organizowany w ramach Dnia Otwartego programu „Chodź na łyżwy”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie organizowane przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego przy współpracy z PGE Energia Ciepła. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu.

W pikniku mogą wziąć udział dzieci uczęszczające do szkół podstawowych oraz młodsze. Warunkiem jest tylko, aby miały ukończone cztery lata. Nie jest ważny też poziom zaawansowania w jeździe na łyżwach. Co więcej, aktywny udział w wydarzeniu mogą wziąć również opiekunowie. Organizatorzy przewidzieli po jednej grupie dla dorosłych na każdą turę zajęć dla dzieci.

– Tuż przed świętami zamierzamy sprezentować uczestnikom niezapomniane wrażenia sportowe. W Lublinie zamkniemy sezon naszego flagowego programu popularyzatorskiego. Każdy kolejny przystanek w podróży po Polsce utwierdza nas w przekonaniu, że warto jest dawać szansę młodym ludziom by złapali łyżwiarskiego bakcyla – tłumaczy Jacek Tascher, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Zajęcia odbędą się w godzinach od 10.45 do 11.45. Rejestracja wystartuje o godzinie 10.15 i będzie czynna przez cały czas trwania wydarzenia. Wstęp i udział w pikniku jest bezpłatny, na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy, jednak sprzętu będzie ograniczoną ilość. Zapewniono też bezpłatne zajęcia nauki jazdy na łyżwach. Fachową opiekę trenerską zapewnią przedstawiciele obu lubelskich klubów łyżwiarstwa figurowego – MKŁ Libella Lublin oraz UKŁF Salchow Lublin. Impreza odbędzie się przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

(fot. materiały organizatora)

5 komentarzy

 1. Jusz lece do płokułatuły

 2. Dobre…lokdałny a tu lodowisko. Żenada. Sezon grypowy. Jaja

 3. Ten piknik to jakaś lekcja WF, a może zawody, czy też znaleziono inny sposób na obejście obowiązujących (podobno) przepisów?

 4. WOW, takie trybuny są teraz na Icemanii?

 5. FAŁSZYWE TESTY TO FAŁSZYWA PANDEMIA!!!

  Przecież osoby uprawiające sport nie muszą nosić masek…
  Czy się mylę???
  Kiedyś widziałem na olimpijskim chłopaka w masce ( TO NIE ŻART!!!).
  Wierzysz w TV i Rząd???
  Faktycznie, pokazują ciągle cuda których dokonali…
  WYLECZYLI LUDZI NIEMAL Z WSZYSTKICH CHORÓB!!!
  POZOSTAŁ TYLKO KOWID, ALE TO JUŻ MAŁY PIKUŚ- ZA CHWILĘ WYSZCZEPIĄ LUDZI I BĘDZIE PO COWIDZIE..
  P.S.
  Sprawdź, czy dyr. PFIZERA zaszczepi się..
  Duda, Merkel, Biedroń,
  albo Szumowski czy inne znachory z rządu.
  POZDRAWIAM WYKSZTAŁCONYCH IDIOTÓW!!!