W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online

W sobotę oraz w niedzielę będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat sów. Głównym celem inicjatywy jest wieloaspektowa edukacja na temat tych ptaków.

W najbliższy weekend odbędzie się tegoroczna edycja Nocy Sów. Jest to wydarzenie edukacyjne organizowane przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie i odbywające się co roku w wielu miejscach Polski. Od kilku lat „Noc Sów” organizowana jest również na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W tym roku, ze względu na panującą sytuacją epidemiczną, Noc Sów odbędzie się online.

Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. czym charakteryzują się sowy oraz jaka jest ich dieta. Do tego dochodzi możliwość wzięcia udziału w wirtualnej nocnej wyprawie do jednego z lubelskich lasów i zetknięcia się z tymi tajemniczymi ptakami. Naukowcy i studenci przygotowali także różnorodne wykłady, dotyczące charakterystyki sów. Do tego dochodzą warsztaty tworzenia z gliny dla dzieci, które przygotował Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym oraz Dział Historii i Kultury Regionu Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Część atrakcji transmitowana będzie za pośrednictwem platformy MS Teams, pozostałe dostępne będą przez cały weekend na kanele YouTube Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS. Spotkanie z sowami nie wymaga zapisów i jest całkowicie darmowe. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej uczelni.

(fot. pixabay, materiały organizatora/nadesłane)

2 komentarze

  1. zapraszam sówki na Balladyny , gołąbki czekaja bo już zasrały wszystko

  2. Hahahahahaha

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie
Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”