Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbędzie się happening w ciszy pod hasłem „Złączeni bez granic”

W piątek w Lublinie odbędzie się happening związany z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Jak przekazała nam organizatorka, uczestnicy będą stać przez godzinę w ciszy i zadumie, starając się wysłać „odrobinę światła dla tych uwięzionych na granicy”.

– Przychodzimy na tę planetę bez żadnego pomysłu czym jest ból, strach, ograniczenie. Jako dzieci łakniemy obecności drugiego człowieka bez względu na jego wygląd czy pochodzenie. Oddzielenie i strach przed innością są nam wpajane dopiero później, w szkole, kościele, w środowisku przesiąkniętym zgnilizną systemu nienawiści – informuje organizatorka happeningu Patrycja Szymanek.

W związku z sytuacją na granicy pani Patrycja poczuła chęć, a nawet konieczność niesienia wsparcia ludziom uwięzionym aktualnie na granicy z Białorusią i zaprasza do centrum Lublina na happening w ciszy pod hasłem „Złączeni bez granic”.

– Oczywiście jako zwykły mały człowiek mogę, co najwyżej pocałować klamkę strażnikowi przed granicą, więc pozostaje jedynie wsparcie duchowe. Zapraszam w piątek o godzinie 18:30 pod pomnik Unii Lubelskiej, będę stać przez godzinę w ciszy i zadumie starając się wysłać odrobinę światła dla tych uwięzionych na granicy. Będzie mi bardzo miło jeśli dołączysz do mnie na miejscu lub zatrzymując się chociaż na pięć minut połączysz się z nami myślą w tym czasie – pisze Pani Patrycja.

(fot. pixabay.com)

47 komentarzy

  1. Pani Patrycjo, aby dać upust swojej energii proszę zgłosić się do 2 Brygady WOT. Będzie Pani miała możliwość bezpośredniego kontaktu z gośćmi łukaszenki.
    Aby dostać się w pobliże granicy każdy z tzw. imigrantów musi mieć min 1000 baksów. Nie są to biedni ludzie( łukaszenka nie zarobiły na tym interesie), a zapłacić trzeba różnej maści złodziejom i siepaczom.

  2. Może jeden transparent; Uwolnić Andżelikę Borys i Andrzeja Poczobuta!