690 680 960

W lubelskim szpitalu powstanie nowy Oddział Pulmonologii dla pacjentów zakażonych wirusem SarsCov-2 (wizualizacje)

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie przy ul. Herberta 21 powstanie nowy Oddział Pulmonologii dla pacjentów zakażonych wirusem SarsCov-2, innymi infekcjami zakaźnymi oraz pacjentów postcovidowych.

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie Piotr Matej podpisał dzisiaj umowę na realizację inwestycji z dyrektorem handlowym Climatic System Jarosławem Adamkiem. W konferencji prasowej poświęconej powstaniu nowego oddziału uczestniczył również marszałek Jarosław Stawiarski.

Inwestycja o wartości blisko 10 mln zł obejmuje budowę nowego dwukondygnacyjnego budynku. Zostanie on połączony z istniejącym już budynkiem wchodzącym w skład kompleksu szpitalnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie. Budynek będzie realizowany w systemie modułowym, a sam proces będzie wykonany w systemie „zaprojektuj, wybuduj”.

– Koszty Oddziału Pulmonologii, wybudowanego w nowym systemie modułowym, to 10 mln zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia na profilaktykę covidową i leczenie postcovidowe wynosi 8 mln 400 tys. zł, a z budżetu województwa – 1 mln 600 tys. zł – podkreśla Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Nowy oddział będzie dysponował 40 łóżkami. Powstająca pulmonologia powstaje z myślą o chorych zakażonych wirusem SarsCov-2, innymi infekcjami zakaźnymi oraz pacjentach postcovidowych, co odpowiada na aktualną sytuację epidemiczną i potrzeby badanych. Zwiększony reżim sanitarny polepszy bezpieczeństwo wszystkich przebywających na oddziale osób, w tym personelu. Oddział został zaprojektowany zgodnie z obowiązującymi wymogami stawianymi oddziałom zakaźnym.

– W okresach wzmożonego zachorowania w nowym Oddziale Pulmonologii będziemy przyjmować pacjentów covidowych, a po tym okresie będzie ogromna potrzeba leczenia pacjentów postvcovidowych. Teraz mamy dwa oddziały pulmonologii: jeden zlokalizowany przy ul. Biernackiego, drugi – przy ul. Herberta. Te dwa oddziały już niedługo będą mieściły się w jednej lokalizacji przy ul. Herberta – mówi Piotr Matej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lublinie.

– Myślę, że w połowie tego miesiąca rozpoczną się prace związane z wykonywaniem fundamentów, natomiast same moduły powinniśmy dostarczyć w październiku. Termin jest ambitny, ale to nie jest pierwsza realizacja, którą robimy w krótkim terminie – opowiada dyrektor handlowy Climatic System Jarosław Adamek.

Zadanie wynoszące blisko 10 mln zł jest finansowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i budżetu województwa lubelskiego.

(fot. wideo UMWL)

5 komentarzy

 1. ołszithirłigołagejn

  Nastroje społeczne rozgrzane niebezpiecznie… na Providenta trudniej się dodzwonić niż kupić węgiel w sklepie PGG.

 2. znowu wyprowadzanie kasy

 3. hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 4. A dodatki covidowe też tam przewidzieli?

 5. Partyjne przekrętasy złamasy oby was siarczyste pioruny usmażyły.

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie