Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

W lubelskich przedszkolach pozostało kilkaset miejsc. Rusza uzupełniająca rekrutacja

Dzieci, które wcześniej nie dostały się do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto, mają jeszcze szansę dostać się do placówki. Rusza bowiem rekrutacja uzupełniająca.

W poniedziałek w Lublinie rozpocznie się uzupełniająca rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie miasta. Tak jak co roku okazało się, że w wielu placówkach pozostały wolne miejsca. Tym razem jest ich blisko 600. Wszystko dlatego, że rodzice dzieci, które w pierwszej rekrutacji dostały się do przedszkoli, do połowy kwietnia mieli czas na potwierdzenie, iż zapisują swoje pociechy do placówki. Nie wszyscy się na to zdecydowali.

Dlatego jest kolejna szansa dla dzieci, które wcześniej nie dostały się do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto. Ich rodzice będą mili czas na złożenie wniosku do piątku 28 maja. Tak jak poprzednim razem, rekrutacja prowadzona będzie za pomocą Lubelskiego Portalu Oświatowego. Wniosek można złożyć elektronicznie lub w wersji papierowej. Osoby posiadające podpis kwalifikowany lub profil zaufany, mogą wypełnić wniosek wraz z wymaganymi załącznikami drogą elektroniczną. Osoby niemające możliwości podpisania wniosku w formie elektronicznej, mogą wypełnić wniosek w formie elektronicznej, wydrukować go, podpisać i dołączając wymagane załączniki, a następnie złożyć w placówce.

– Przeprowadzając nabór do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Lublin mamy na celu zapewnienie jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny, zwłaszcza potrzeb rodziny, w której rodzice albo rodzic samotnie wychowujący dzieci muszą pogodzić obowiązki zawodowe z obowiązkami rodzinnymi. Rodzice dzieci, które nie zostały przyjęte w I turze rekrutacji do żadnego z wybranych przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych, mają teraz okazję wzięcia udziału w rekrutacji uzupełniającej – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Rekrutacja będzie składała się z dwóch etapów. Podczas pierwszego pod uwagę brane będą kryteria ustawowe, uwzględniające potrzeby osób mających trudniejszą sytuację rodzinną lub zdrowotną np. wielodzietność czy też niepełnosprawność kandydata lub członka rodziny. W przypadku uzyskania równorzędnych wyników, wdrożony zostanie drugi etap, w którym pod uwagę będą brane kryteria określone przez miasto. Chodzi m.in. o pozostawanie rodziców w zatrudnieniu, rozliczanie się z podatku w Lublinie, uczęszczanie rodzeństwa dziecka do tego samego przedszkola czy też jednocześnie zgłoszenie do tej samej placówki dwojga lub więcej dzieci.

Należy pamiętać, że w rekrutacji mogą brać udział tylko dzieci zamieszkałe na terenie Lublina. Łącznie w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych do rekrutacji uzupełniającej udostępnionych będzie 598 miejsc wychowania przedszkolnego.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

7 komentarzy

  1. Niektórzy zrobią wszystko dla kasy :)

    Zablokowano dostęp dla dzieci mieszkańców gmin ościennych nie płacących podatków w Lublinie to i miejsca się znalazły dla Lublinian. Teraz kolejna szkoły i inne usługi opłacone przez podatników lubelskich 🙂

    PS . To teraz miana zrzednie wójtom okolicznych gmin jak się dowiedzą, że napływowi zażądają przedszkoli, szkół, basenów…. 🙂

    • Tzw. napływowi w gminie, w której mieszkają, najczęściej płacą tylko podatek od nieruchomości i może za śmieci. Resztę (najczęściej zresztą CIT, a nie PIT) i tak w Lublinie. Także wymagać to sobie mogą basenu co najwyżej pod tyłek. A w ogóle zdjęcie ilustracyjne jest rasistowskie, nie widać na nim żadnej mniejszości.

    • Nie chcę ciebie wytrącać z dobrego samopoczucia, ale mieszkańcy ościennych gmin też płacą podatki w Lublinie.
      Niemce, Jakubowice, Snopków – „dwójka”.
      Świdnik i okolice – „jedynka”.
      Jedynymi płatnikami będącymi w 100% mieszkańcami Lublina są ci podlegający pod „trójkę”.

      • Nie chcę cię wytrącać z poczucia wszechwiedzy, ale to że urząd skarbowy znajduje się na terenie Lublina to nie znaczy że płaci się podatki w Lublinie. Polecam lekturę ustawy o dochodach JST a potem wymądrzanie się na forum

    • Nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i przestał sponsorować nowobogackich mieszkających w swoich rezydencjach z dykty i papy pobudowanych na tatowym polu za stodołą :)))

  2. Czyli lsw, lub, lpu i llb nie dostało się ??

  3. owszem sa miejsca tylko przy rekrutacji zamiast dyrektora decyduje intendent ktory ma wiecej do powiedzenia panie banach niech pan sie przyjrzy co dzieje sie w przedszkolach kto naprawde jest dyrektorem placowki

Z kraju