Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

W lesie uprawiali konopie

Policjanci z Janowa Lubelskiego zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Zatrzymano również „ogrodników”.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Janowie Lubelskim ustalili że w jednym z kompleksów leśnych znajdujących się na terenie powiatu znajduje się hodowla konopi indyjskich. Po dokładnym sprawdzeniu okolicznych lasów uprawa została odnaleziona. Miejsce gdzie rosły krzewy konopi było profesjonalnie przygotowane, zaś rośliny na bieżąco pielęgnowane. Odnalezione zostały środki do nawożenia i pielęgnacji roślin, zaś cała uprawa była ogrodzona siatką, tak aby dzikie zwierzęta nie zniszczyły krzewów.

Policjanci przygotowali zasadzkę, aby zatrzymać osoby trudniące się nielegalną uprawą. I tak w czwartek zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 23 i 24 lat, w momencie gdy samochodem opuszczali miejsce uprawy. Trzeciego „ogrodnika” w wieku 20 lat zatrzymano w miejscu jego zamieszkania. Wszyscy są mieszkańcami powiatu stalowowolskiego. W trakcie przesłuchania przyznali się do wspólnej uprawy konopi indyjskich. Funkcjonariusze na leśnej uprawie zabezpieczyli 39 sztuk krzaków o wysokości do 1, 65 metra, które posadzone były w donicach.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii osoba, która nielegalnie uprawia konopie inne niż włókniste podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za uprawę znacznej ilości nawet do lat 8.

(fot. KPP Janów Lubelski)

Jeden komentarz

  1. A co to oznacza znaczna ilość i dlaczego producent leku Pulneo nie odpowiada za wprowadzenie do obrotu szkodliwej dla zdrowia substancji?

Z kraju