W Łęcznej zbudują kolejne centrum handlowe. Otwarcie zaplanowano jeszcze w tym roku (wizualizacje)

Wraz z poprawą pogody mają się rozpocząć prace związane z budową nowego parku handlowego w Łęcznej. Znani są już niektórzy najemcy. Otwarcie obiektu zaplanowano późną jesienią.

Budowę kolejnego centrum handlowego w Łęcznej zapowiedziała gdańska spółka Higasa Properties. Firma zajmuje się inwestowaniem w nieruchomości handlowe, działa też w obrocie nieruchomościami handlowymi. W ostatnim czasie zakupiła działkę w obrębie ulic Śródmiejskiej, Targowej oraz al. Jana Pawła II. Na tyłach pawilonów znajdujących się przy ul. Targowej zamierza zbudować park handlowy o powierzchni 3,2 tys. m2 z parkingiem na 60 aut.

Prace mają ruszyć kiedy tylko pozwoli na to pogoda, generalnym wykonawcą będzie firma STB-Koncept. Wiadomo już, że wśród najemców znajdą się m.in. KIK, CCC, Hebe, RTV Euro AGD oraz Żabka. Realizację obiektu częściowo finansują inwestorzy indywidualni, którzy patrząc na obecnie utrzymującą się sytuację ekonomiczną i gospodarczą czy też rosnącą inflację liczą na zysk z tej inwestycji.

– W pobliżu znajdują się liczne zakłady produkcyjne, usługi, a także sklepy Stokrotka i Tesco. Miejscowość cechuje się wysoką siłą nabywczą oraz bezrobociem poniżej średniej krajowej. W połączeniu z bardzo dobrym układem komunikacyjnym, stanowi to fundament pod atrakcyjną inwestycję – mówi Marcin Rudziński, członek zarządu Higasa Properties.

Spółka podkreśla, że Park handlowy w Łęcznej jest jej największym przedsięwzięciem. Budowa ma się zakończyć jesienią, a jeszcze w tym roku zaplanowano otwarcie obiektu.

(fot. Higasa Properties)

11 komentarzy

 1. Ten barak po prawej to ma być park handlowy? Jakie miasto takie parki handlowe.

  • alo, to, że ty nocujesz w oborze i z zawiścią spoglądasz na choćby taki barak to twoje zmartwienie, ale jak nie masz nic mądrego do napisania to nie otwieraj jadaczki

 2. Pan Dyrdymałko Eustachy (starszy)

  Oj, to dobrze, że w Łęcznej zbudują kolejne centrum handlowe, kościołów już wystarczy, pomników też mają aż nad to, brak im tylko kolejnego centrum…

 3. Kolejna galeria. Tylko skoro lubelskie firmy są odrzucane w przetargach, a bierze się jakieś z drugiego końca Polski to w takim razie za co chodzić do tych galerii jak nie ma pracy na lubelszczyźnie.

 4. No faktycznie sklepy z rozmachem hahaha . Kolejna żabka ,kolejne ccc i rtv …. A jak człowiek chce zakupić coś lepszego to jedzie do Lublina albo zamawia z Zalando .

 5. najgorszy sort firm na polskiej patatajni jako najemcy.

 6. o wiele przydatniejsza byłaby kolejna Biedra

 7. A mógłby ktoś wymienić te „liczne zakłady produkcyjne” ? Bo to naprawdę jest fascynujące. Przecież to miasto się wyludnia, właśnie dlatego, że tak „wiele” jest tu zakładów produkcyjnych.

 8. Kolejna ”czerwona torebka” w tym mieście

 9. Co za barak fatalnie to wygląda nikt tak w europie nie buduje i to w centrum zero dizajnu….Szkoda….

 10. Dziadostw jak ..j

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”