W kraju wykonano ponad 2 mln szczepień przeciwko COVID-19. Kolejne informacje o zgonach w raporcie niepożądanych odczynów poszczepiennych

W Polsce w ramach Narodowego Programu Szczepień wykonano ponad 2 mln szczepień przeciwko COVID-19. W oficjalnym raporcie niepożądanych odczynów poszczepiennych zarejestrowano kolejne zgony.

W Polsce wykonano do niedzieli 2 107 089 szczepień przeciwko COVID-19. Liczba szczepień pierwszą dawką wynosi 1 466 439, zaś drugą dawką 640 650. Do tej pory zutylizowano 3 630 dawek szczepionki.

W trakcie szczepień doszło do 1 773 niepożądanych odczynów poszczepiennych. W raporcie NOP pojawiły się kolejne informacje o zgonach zaszczepionych osób. Chodzi tutaj o 4 osoby, dwóch mieszkanek woj. mazowieckiego, mieszkanki woj. śląskiego oraz mieszkańca woj. dolnośląskiego.

U mieszkanki woj. mazowieckiego doszło do nagłego zatrzymanie krążenia, migotania i trzepotania przedsionków. Po czym nastąpił zgon. Co do okoliczności śmierci drugiej z mieszkanek tego województwa nie ma szczegółów dotyczących objawów. U trzeciej osoby, mieszkanki woj. śląskiego wystąpiła duszność i ból w klatce piersiowej, osłabienie, a następnie zgon. W przypadku mężczyzny z woj. dolnośląskiego doszło do nagłego zgonu w mieszkaniu przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego.

Łącznie od początku szczepień w kraju w raporcie znalazło się 15 informacji o zgonach po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19. Jak twierdzi Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” po szczepieniach przeciwko COVID-19 w kraju zmarło już 51 osób. Na liście zgonów Stowarzyszenia znajduje się informacjach o śmierci 9 osób z DPS w Woli Czołnowskiej w powiecie puławskim. Jak czytamy na stronie Stowarzyszenia, osoby te zmarły w ciągu około dwóch tygodni od szczepienia.

Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 1773 niepożądane odczyny poszczepienne, z czego 1473 miały charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia. Zobacz aktualny raport NOP.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Ciekawe czy te 8 osób co zmarło w domu starców po szczepionce pod Puławami też uwzględnili ? My bijemy rekordy a Szwajcaria wstrzymała szczepienia z powodu powikłań. Trzeba jakoś uzdrowić system emerytalny bo ludzie za długo żyją.

 2. A ile dawek tym razem do utylizacji ??

 3. redakcjo-macie info kto odpowie za te zgony? jest ktos odpowiedzialny? ponoc mielismy za zgony spowodowane szczepionka prywatnej firmy placic z naszych podatkow poprzez fundusz panstwowy na rzecz leczenia w przypadku nop. jak to z tym jest?

  • Za wszelkie zgony odpowiada Śmierć i daje bonusy w zaświatach. Ktoś chce zrealizować swój kupon?

 4. A czy zutylizowane ponad 600 sztuk kto za to zapłaci? Podatnicy oczywiscie !!niszczony Polski Kraj i Polacy !!

 5. Apoloniusz Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

  Wykonano ponad 2 mln szczepień przeciwko COVID-19… tzn, że jeszcze nas trochę zostało do zaszczepienia…
  chyba i ja se umrę bez pomocy szczepionki

 6. Ludobójstwo w białych rękawiczkach!!!!!!! Dusili nas maseczkami, zamiast miedziane kapelusze na głowę zrobić, szczepią nas nanoczipami, zamiast wyłączyć 5G.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia