Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

W dzielnicy Szerokie będzie nowa droga. Miasto ogłosiło przetarg

W przyszłym roku w dzielnicy Szerokie powstanie nowa droga. Miasto ogłosiło przetarg na budowę ulicy Siewierzan. Inwestycja jest realizowana w ramach inicjatywy lokalnej.

– Co roku rozwijamy sieć infrastruktury drogowej poprzez budowę nowych ulic w mieście. Efektem rozpoczętej procedury przetargowej będzie nowa droga w dzielnicy Szerokie. Ulica Siewierzan jest obecnie nieurządzona, jej budowa zdecydowanie poprawi warunki i komfort korzystania z drogi oraz wpłynie na obsługę zlokalizowanych w tym miejscu posesji. Zadanie realizujemy wspólnie z mieszkańcami, w ramach inicjatywy lokalnej. To przy ich wsparciu finansowym opracowano dokumentację projektową – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Nowo wybudowana ulica Siewierzan będzie miała około 400 m długości i 5 m szerokości. Dodatkowo, po obu jej stronach powstaną chodniki o szerokości 2 m. Na końcu jezdni o nawierzchni bitumicznej powstanie plac nawrotowy. Ogłoszone postępowanie przewiduje także budowę ciągu pieszego w kierunku ul. Wołynian o szerokości 3 m i długości około 70 m, jak również budowę ciągu pieszo-jezdnego o szerokości 5 m i długości ponad 60 m, wykonanego z kostki brukowej.

Wraz z nową drogą zostanie wybudowana niezbędna infrastruktura, czyli odwodnienie, oświetlenie, kanalizacja sanitarna oraz wodociąg. Wykonawca usunie także kolizję z gazociągiem. W ramach zadania wykona też oznakowanie poziome i pionowe. Czas na realizację inwestycji to 12 miesięcy. Termin ten jest liczony od daty podpisania umowy.

(fot. pixabay.com)

7 komentarzy

  1. Czym gorzej tym lepiej

    Dziwne podejście: Siewierzan „tak” – Wołynian „nie”. Za jednym razem można zrobić obydwie drogi.

  2. Po co budować chodniki na osiedlach domkowych? Po tych chodnikach to tylko ksiądz na otwarciu stanie i pokropi. Później te chodniki będą zastawione non-stop samochodami, więc jaki jest sens budowania tam chodników?

  3. Kto ważny tam mieszka?

  4. Ok. Chcę tylko przypomnieć ze milosciwie nam panujący deklarował przed ostatnimi wyborami budowę większej ilości ulic w tej dzielnicy… czas leci a większości ulic dalej brak.
    Wg jakich kryteriów mieszkają tam podatnicy innej kategorii? Innym co chwila remontują np. Sławinkowska a na Szerokim polne ścieżki .