690 680 960

W dobie zakażeń koronawirusem, ZUS zaprasza do e-wizyt

Zamiast odwiedzać ZUS osobiście, spotkaj się z urzędnikiem przez Internet. Gdy rośnie liczba zakażeń koronawirusem w regionie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że klienci mogą korzystać z e-wizyt. To bezpieczna i wygodna forma kontaktu.

Emerytury, renty, zasiłki, ubezpieczenia, obsługa firm – o tym wszystkim można porozmawiać z pracownikiem ZUS bez odwiedzania instytucji. E-wizyta to wideorozmowa przez Internet. W województwie lubelskim skorzystało z niej dotychczas 3,8 tys. klientów.

– Na e-wizytę można umówić się praktycznie z dnia na dzień. Dlatego zachęcamy, żeby korzystać właśnie z takiej formy kontaktu z nami. Jest szybko, wygodnie, nie trzeba wychodzić z domu – mówi naczelniczka Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji w biłgorajskim ZUS Anna Pietras-Okoń.

Podczas e-wizyty klient rozmawia z pracownikiem swojego oddziału ZUS. Żeby skorzystać z wideorozmowy, należy umówić wizytę przez kalendarz na stronie www.zus.pl/e-wizyta, wybierając dogodny dla siebie termin i temat spotkania. Klient otrzymuje wtedy na adres e-mail link do rozmowy, który należy włączyć o zarezerwowanej godzinie.

– Jeśli klient potrzebuje wsparcia kogoś bliskiego, lepiej zorientowanego w obsłudze elektronicznych nowinek, może odbyć wideorozmowę w towarzystwie zaufanej osoby. Wystarczy, że poda przy rezerwacji dane tej osoby – wyjaśnia naczelniczka.

Nawet seniorzy radzą sobie z elektronicznymi usługami coraz lepiej. Wśród zrealizowanych e-wizyt niemal jedna trzecia dotyczyła emerytur i rent. E-wizyta jest dostępna także w języku migowym.

Jeżeli sprawa wymaga złożenia wniosku, można go przesłać przez Internet za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Konto w portalu ma już prawie 9 mln użytkowników. W przypadku dokumentów papierowych są też inne bezpieczne opcje: wysyłka tradycyjną pocztą lub złożenie dokumentów w nadzorowanej skrzynce przy wejściu do sali obsługi w ZUS.

W czasie pandemii rozmowa twarzą w twarz z urzędnikiem powinna być ostatecznością. W placówkach Zakładu obowiązują obostrzenia sanitarne, dlatego w salach obsługi może przebywać jednocześnie ograniczona liczba osób.

– Jeśli osobista wizyta jest naprawdę niezbędna, warto umówić się na konkretną godzinę: telefonicznie lub przez PUE ZUS – podpowiada Pietras-Okoń.

W placówkach Oddziału ZUS w Biłgoraju spotkanie można zarezerwować na konkretną godzinę pod numerem 515 374 368, a w jednostkach Oddziału ZUS w Lublinie pod numerem 81 535 75 26.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

 1. Wygodna dla kogo? W ogóle nie potrzebuje w życiu zusu tylko państwo zmusza mnie do płacenia im haraczu.

 2. Niech urzędnicy będą dla ludzi i niech nie traktują interesantów jak INTRUZÓW.

  • Tak wygląda za PiS

   Potrzebna jest zmiana myślenia. Należy koniecznie zmienić im kadrę kierownicza. Oni muszą miec wagania ,zadnia do wykonania. Później być z tego rozliczani. Inaczej nigdy nic się nie zmieni. Oni na państwowej posadzie czują ze złapali pana Boga za nogi. Ale miarę jedzenia apetyt rośnie….wiec jak jest dobrze to niech będzie lepiej! Więc poco nam petenci? Poco ma ktoś nam głowę zawracać w pracy? Przeszkadzać w piciu kawy? A won. Niecj składają sobie te podania do skrzynek pod drzwiami. Niech sprawy załatwiają sobie przez internet,byle z dała od nas. My chcemy mieć w pracy błogi spokój. Zamknąć się i przeczekać 8godz…….

 3. Mam bardzo pozytywną opinię o pracy urzędników ZUS, bardzo kompetentne i miłe panie.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas