690 680 960

W czwartek duża akcja drogówki. Chodzi o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

Znacznie więcej funkcjonariuszy drogówki niż zwykle pojawi się jutro na drogach naszego regionu. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych i rowerzystów.

Funkcjonariusze drogówki z całego województwa lubelskiego przeprowadzą w czwartek działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chodzi tu zarówno o pieszych i rowerzystów, jak również o osoby poruszające się hulajnogami elektrycznymi, a także motorowerzystów i motocyklistów, którzy w starciu z samochodem mają niewielkie szanse na uniknięcie obrażeń ciała.

Jak nam przekazano, akcja jest ogólnopolska, więc prowadzona będzie w całym kraju. Policjanci już od godzin porannych będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec rej grupy użytkowników dróg. Niektóre miejsca zostaną objęte szczególnym nadzorem. Chodzi tu m.in. o przejścia dla pieszych, na których często dochodzi do wypadków lub niebezpiecznych sytuacji.

Z uwagi na fakt, iż do wielu zdarzeń dochodzi również z winy pieszych czy rowerzystów, policjanci przyjrzą się dokładnie również ich zachowaniu. Działania potrwają do późnych godzin wieczornych. Funkcjonariusze zapewniają, że dla osób stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

(fot. lublin112)

30 komentarzy

  1. Hańba to popierać zdrajców narodu Polskiego co bardzo dobrze widać w europarlamencie jakie partię działają na szkodę kraju trzeba być totalnym tępakiem żeby tego nie widzieć.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin
Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina