Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

W ciężarówkach jechało prawie 10 mln sztuk papierosów. Grupa przestępcza produkująca i przemycająca wyroby tytoniowe rozbita (zdjęcia)

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej, Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, pod nadzorem Prokuratury Krajowej, rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się produkcją i wprowadzaniem na rynek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano 8 podejrzanych i przejęto urządzenia do mielenia, cięcia i rozdrabniania tytoniu oraz blisko 10 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Członkom zorganizowanej grupy przestępczej zarzuca się przemyt ok. 39 mln szt. papierosów o wartości prawie 29 mln zł.

Służby wykryły, że na terenie woj. mazowieckiego i łódzkiego, a także poza granicami Polski, działała zorganizowana grupa przestępcza. Grupa zajmowała się nielegalną produkcją, obrotem i przemytem wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Nielegalny towar za miliony – kontrole na drogach i na posesjach

Funkcjonariusze Służby Celno-skarbowej i Policji przeprowadzili akcję na terenie woj. wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

Na trasie szybkiego ruchu S8, w okolicach Kierzna i Niwiska, funkcjonariusze KAS zatrzymali do kontroli dwa samochody ciężarowe, które miały przewozić tafle szkła do Francji. W samochodach znajdowało się 9,9 mln szt. papierosów (495 tys. paczek) o szacunkowej wartości rynkowej ok. 7,5 mln zł.

Na prywatnej posesji w pow. żyrardowskim funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 31 tys. szt. papierosów różnych marek, tytoń oraz urządzenia służące do mielenia, cięcia i rozdrabniania tytoniu, a także blisko 87 tys. tabletek silnego środka przeciwbólowego.

Na posesji w Żyrardowie wykryto 4,2 tys. szt. nielegalnych papierosów, tytoń i maszyny do mielenia, cięcia i rozdrabniania tytoniu.

Osiem osób z zarzutami udziału w zorganizowanej grupie przestępczej

Podczas akcji zatrzymano 8 podejrzanych. Przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wewnątrzwspólnotowego przewozu wyrobów tytoniowych. Członkom rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej zarzuca się przemyt ok. 39 mln szt. papierosów wartych prawie 29 mln zł.

Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Zabezpieczono jego mienie o wartości ponad 1,3 mln zł.

Straty skarbu państwa z tytułu nieopłaconych podatków oszacowano na ponad 45 mln zł.

(źródło KAS)

5 komentarzy

  1. Dlaczego pod Nową cały czas dostępne papierosy bez akcyzy i spirytus czy w tym mieście jest jakaś milicja?

  2. Jak wieźli do Francji, to był eksport bez wpływu na nasz Skarb. Przywiezione euro mogło nawet podreperować państwową kasę.

  3. Ja obcakrajowca być tzw. innostranna

    W ciężarówkach jechało prawie 10 mln sztuk papierosów. Grupa przestępcza produkująca i przemycająca wyroby tytoniowe rozbita…
    A wystarczyłoby nie być pazernym w podatku akcyzowym i zrównać ceny fajurek, tych pod „Nową”, z tymi sprzedawanymi w sklepach.

Dodaj komentarz

Z kraju