Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

W ciężarówce wystrzeliła opona, doszło do groźnego wypadku na obwodnicy Lublina. Trzy osoby w szpitalu (zdjęcia)

W piątek po południu na obwodnicy Lublina doszło do zderzenia dwóch pojazdów – ciężarówki i osobowego. W rejonie wypadku występują utrudnienia w ruchu, na miejscu działania prowadzą służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 16.00 na odcinku drogi S12 pomiędzy węzłami Lublin Czechów a Lublin Sławinek, w okolicy miejscowości Natalin. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu ciężarowego z osobowym na pasie w kierunku Warszawy/Rzeszowa. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż w jadącej ciężarówce marki Scania wystrzeliła opona. W wyniku tego kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który zaczął następnie zjeżdżać na lewą stronę. Uderzył w poruszającego się tuż obok forda spychając go na bariery energochłonne, w które po chwili uderzyła też ciężarówka.

Na pomoc poszkodowanym ruszyli m.in. policjanci, którzy byli świadkami zdarzenia. Jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych udało im się ewakuować z wraku forda dwie zakleszczone osoby. Zostały one przetransportowane z obrażeniami ciała do szpitala. Trafił tam również kierowca ciężarówki. W zdarzeniu uszkodzone zostało jeszcze jedno auto, w które uderzyły elementy infrastruktury drogowej.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Występują spore utrudnienia w ruchu, problemy z przejazdem mogą potrwać kilka godzin. Obecnie ruch odbywa się prawym pasem ruchu, wprowadzono ograniczenie prędkości do 70km/h przed miejscem zdarzenia.

(fot. lublin112.pl\nadesłane Krzysiek)

20 komentarzy

 1. Nie jechać nigdy na równi z ciężarówką, należy jechać osobówką albo 70km/h albo 170 to wtedy ciężarówka nigdy nie będzie obok,a zupełnie poważnie, naprawdę trzeba obserwować tego obok i wyobrażać sobie co może się stać

 2. Jestem kierowcą z tej ciężarówki.
  Nie piszcie takich bredni na temat właściciela firmy, stanu technicznego auta, stanu opony czy innych okoliczności które miały miejsce.
  Nie osadzajcie nikogo z góry.
  Opony na całym zestawie nie były nalewkami,niebyły też zakładane dwa dni wcześniej jako nowe.
  Wystrzelic może każda opona. Niefart był że wystrzeliła przednia.
  Jeżdżę kilkanaście lat na „dużych” wystrzałów miałem kilka, ale nigdy na osi skrętnej.
  Proszę, powstrzymajcie się od pisania obraźliwych i nieprzemyslanych słów….
  Nikomu nie życzę takich przygód.
  Współczuję ludziom z osobowki. Mam nadzieję że dojdą do pełni zdrowia.
  PRZEPRASZAM I POZDRAWIAM ICH SERDECZNIE.
  kierowca SCANIA – I. B.