Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

W Bychawie można było zasmakować tradycji. Zorganizowano Festiwal Kulinarny (zdjęcia)

Kolejny z organizowanych w całym regionie Festiwali Kulinarnych trwa właśnie w Bychawie. Wydarzenie zorganizowano w ramach promocji lubelskiego Szlaku Kulinarnego.

W niedzielę po południu w Parku Miejskim przy ul. Piłsudskiego w Bychawie rozpoczął się „Festiwal Kulinarny Zasmakuj w Tradycji”, Organizowane przez Lokalną Grupę Działania na Rzecz Rozwoju Gmin Powiatu Lubelskiego Kraina wokół Lublina wydarzenie odbywa się w ramach Lubelskiego Szlaku Kulinarnego. Na poszczególnych stoiskach prezentowały się obiekty znajdujące się na Szlaku.

Dla uczestników przygotowano m.in. pokazy i warsztaty kulinarne, stoiska z produktami lokalnymi, tradycyjnymi i rzemiosłem, degustacje produktów oraz atrakcje dla dzieci. Do tego dochodzą występy artystyczne. Nie zabrakło również konkursów kulinarnych dla wystawców.

Lubelski Szlak Kulinarny narodził się w ramach projektu powstałego dzięki współpracy pięciu Lokalnych Grup Działania: Kraina wokół Lublina, Zapiecek, Krasnystaw Plus, Ziemia Biłgorajska oraz Ziemi Kraśnickiej z Samorządem Województwa Lubelskiego. Jego celem jest upowszechnianie turystyki kulinarnej oraz zaangażowanie lokalnych producentów, przetwórców, właścicieli agroturystyk, restauracji i innych obiektów gastronomicznych w promowanie produktów regionalnych i tradycyjnych Lubelszczyzny.

(fot. lublin112)

Autor: redakcja

3 komentarze

  1. Szkoda że jutro o tym redakcja nie napisała

    • Szkoda, że czytelnik napisał komentarz nie sprawdzając, czy nie było zapowiedzi wydarzenia. Powtarzamy po raz kolejny. Na portalu lublin112 relacjonowane są TYLKO wydarzenia, jakie były wcześniej zapowiadane.

  2. … gdzie te pierogi , bigosy , żurki ??? … sami zjedli ? bo nie widać