Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uszkodził w bloku mieszkalnym w Lublinie dwa gazomierze. Było zagrożenie wybuchem (zdjęcia)

Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób, odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna zniszczył dwa liczniki gazu na klatce schodowe.

Do zdarzenia doszło w minioną środę po południu. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że w bloku mieszkalnym przy ul. Krasińskiego ulatnia się gaz.

– Straż pożarna i policja ewakuowała mieszkańców 3 klatek przy ul. Zygmunta Krasińskiego 6. Istniało zagrożenie wybuchem gazu. Młody mieszkaniec zerwał licznik gazu znajdujący się na 3 piętrze klatki, uszkodził również liczniki prądu. Straż zaalarmowali studenci, którzy usłyszeli wrzaski i hałas na klatce. Sprawca został zabrany przez policję – relacjonowała nam w środę jedna z mieszkanek budynku.

Policjanci ustalili, że mocno pobudzony 22-latek umyślnie dokonał uszkodzenia dwóch liczników gazu w bloku mieszkalnym. Mężczyzna po wszystkim opuścił budynek. Przybyli na miejsce strażacy szybko odcięli dopływ gazu i zażegnali niebezpieczeństwo.

W okolicy bloku policjanci wylegitymowali 22-latka. Mężczyzna dziwnie się zachowywał był bardzo pobudzony. Jak się okazało, to on dokonał zniszczeń. Mieszkaniec Lublina został zatrzymany. Pobrano od niego krew na zawartość narkotyków.

Mężczyzna w piątek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Uszkodził w bloku mieszkalnym w Lublinie dwa gazomierze. Było zagrożenie wybuchem (zdjęcia)

Uszkodził w bloku mieszkalnym w Lublinie dwa gazomierze. Było zagrożenie wybuchem (zdjęcia)

(fot. nadesłane Małgosia\Policja Lublin)

24 komentarze

  1. Dilerzy z miasta inspiracji zarabiają miliony.

    • Rachunek dostał…
      ja swój pewnie też rozwalę jak zobaczę naliczony vat na 3 cyfry…

  2. No to się PO budził .

  3. On tak z roztargnienia. Dać mu spokój tak jak sędziemu.