Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Usuwali znaki, światła i trakcję trolejbusową. Przez miasto przejechał pokaźnych rozmiarów ładunek (zdjęcia, wideo)

Nocą do browaru Perła przy ul. Kunickiego dostarczono potężny zbiornik do produkcji piwa. Podobnych transportów będzie kilka, każdy z nich to skomplikowana operacja wymagająca usuwania znajdujących się na trasie przeszkód.

W nocy ze środy na czwartek przez Lublin przejechał nietypowy transport. Mowa o ogromnych zbiornikach do produkcji piwa na potrzeby rozbudowującego się browaru Perła przy ul. Kunickiego. Za całą operację odpowiadała firma Panas, która specjalizuje się w przewożeniu ładunków ponadnormatywnych, ciężkich i specjalnych.

Jak nam przekazano, przygotowania do transportu trwały od wielu dni. Konieczne było uzyskanie wymaganych pozwoleń, dokładne sprawdzenie całej trasy, jak też usunięcie przeszkód. Chodzi m.in. o zdjęcie trakcji trolejbusowej czy też sygnalizatorów na skrzyżowaniach.

Dzisiaj rano odbył się rozładunek zbiornika. Kolejne będą dostarczane w ciągu następnych nocy. W tym czasie kierowcy napotkają na utrudnienia w ruchu na odcinku od ul. Chemicznej przez ul. Krańcową, Dywizjonu 303 do ul. Kunickiego. Przejazd ładunku odbywa się pod prąd, także ruch jest czasowo wstrzymywany.

Rozbudowa obiektów Perła-Browary Lubelskie przy ul. Kunickiego rozpoczęła się w ubiegłym roku. Od strony ul. Dywizjonu 303 powstaje budynek produkcyjno-magazynowy, w którym mają się znaleźć urządzenia i instalacje produkcyjne oraz część administracyjno-socjalna. Do tego dochodzi towarzysząca mu infrastruktura i parking.

(fot. lublin112)

40 komentarzy

 1. no trzeba produkować w dobie inflacji trzeba spoleczenstwo znieczulic

 2. Perła się skończyła dawno temu.

 3. To napewno się dużo napracowali w końcu Lublin słynie z sygnalizacji na którym przez większość czasu świeci się czerwone dla pieszych widmo oczywiście w imię ekologi j szczęścia mieszkańców

 4. Namysłów zabił Perłę.

 5. Zwykły zbiornik na piwo, a fotorelacja jakby wieziono Falcon 9 ze stoma Starlinkami na pokładzie 😀

 6. gdzie jest cowid? zabójcza zaraza ?

 7. Putin go zabił.

 8. to nie sa turyści to sa emigrancji zarobkowi zachciało im sie kapitalizmu to żeleński ich sprywatyzuje z tego co jeszcze tam maja juz pare lat temu była afera ze podczas prywatyzacji zgineło 5 mln h ziemi….żelenski to bardzo ambitny człowiek i odwazny życjem i ciałem ukrainek i ukrainców i pewnie zrobi wszystko by dostac pomoc od zachodu.

 9. Czytający bzdury

  Ale podnieta. Perła była dobra w 1997 roku. Teraz to syf. Brak chmielu robi swoje.

 10. no i teraz [***] będzie mi latał po moim niebie jeszcze nowszym samolotem 🙂

Z kraju