Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Usnął na kierownicy i poszedł na czołówkę

Dzisiaj rano w Tuligłowach zderzyły się dwie ciężarówki. Jedna z nich zjechała na pobliskie tory kolejowe.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 6.55 w miejscowości Tuligłowy pod Krasnymstawem. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, jadąc w kierunku Zamościa, zjechał nagle na przeciwległy pas jezdni wprost przed jadący z naprzeciwka również samochód ciężarowy z naczepą typu cysterna. Szybka reakcja kierującego cysterną uratowała mu z pewnością życie. Renault jechał wprost na cysternę, jej kierowcy cudem udało się nie tylko uniknąć czołowego zderzenia, lecz również później przewrócenia auta. Widząc pędzącą wprost na niego ciężarówkę zjechał na pobocze, a gdy uderzyła ona w cysternę udało mu się również nie wjechać do rowu.

Po uderzeniu ciężarowe renault zjechało z nasypu i zatrzymało się na pobliskich torach. Na miejsce natychmiast przyjechała straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala, gdzie po opatrzeniu jeden z nich został zwolniony. Drugi z obrażeniami pozostawiony został na oddziale. Jak nas poinformowano, obaj byli trzeźwi, zaś przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej zaśnięcie kierowcy renault za kierownicą.

Zderzenie spowodowało spore utrudnienia w ruchu na krajowej 17-ce pomiędzy Krasnymstawem a Zamościem. Przez kilka godzin ruch odbywał się zwężoną częścią jezdni, następnie trasa została całkowicie zablokowana na czas wyciągania pojazdu z rowu oraz przepompowywanie gazu lpg z cysterny, która nie była w stanie odjechać o własnych siłach z miejsca zdarzenia. Kierowcy byli kierowani na objazdy.

Wstrzymany był również ruch pociągów na linii kolejowej. Nie kursowały szynobusy z Lublina do Zamościa.

Wkrótce materiał wideo z miejsca zdarzenia

(fot. lublin112)
2013-12-11 19:14:45

Komentarze wyłączone

Z kraju