Usłyszał zarzut posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia

W wtorek podczas przeszukania jednej z posesji w gminie Spiczyn policjanci natrafili na amunicję. Właściciel blisko 70 sztuk amunicji nie posiadał na nią zezwolenia.

We wtorek łęczyńscy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie udali się na jedną z posesji w gminie Spiczyn. Mundurowi posiadali informację, że 68–letni właściciel posesji nielegalnie posiada amunicję.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych stróże prawa odnaleźli amunicję. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 70 sztuk amunicji o różnych kalibrach. Policjanci zatrzymali 68–latka i przewieźli na komendę.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Kiedy w końcu zostanie zmienione to beznadziejne prawo odnośnie broni i amunicji chcieć tak wszystkich posiadaczy bez zezwolenia karać to podejrzewam jakieś 50% społeczeństwa coś posiada jakiś pocisk ostry lub myśliwski, części od broni palnej,broń palną.
  Pistolet sam nie strzela jeśli o to chodzi tak samo jak nóż, czy deska, widelec albo gwoździarka pneumatyczna wszystko to w odpowiednich rękach może stać się śmiertelnie niebezpieczne że o samochodach nie wspomnę.

  • fajnie słyszeć od kogoś, że zauważalny jest komunistyczno- socjalistyczny imbecylizm związany z Ustawą o Broni i Amunicji – jednocześnie widać po Twoim komentarzu, że wiedza nas – Polaków na temat broni palnej – narzędzia tak ważnego dla każdego z ludzi jest mierna.
   co to jest „pocisk ostry”? – może być pocisk tępołukowy, ostrołukowy, płaski, z wgłębieniem nieważne jaki każdy z nich służy do jednego, ale posiadanie pocisku nie jest niczym więcej jak posiadaniem paru gramów ołowiu, stali, mosiądzu.
   a myśliwska to może być amunicja, czyli amunicja przeznaczona do zasilania broni palnej myśliwskiej za posiadanie, której KK przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności jeśli nie ma się pozwolenia na posiadanie broni palnej [sic!] tak czy siak z takiej samej amunicji strzelają sportowcy, żołnierze, ochroniarze

 2. Pewnie sąsiad konfident.

 3. Co tam amunicja. Ważne, że magazyn broni dobrze zakonspirowany😁

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja