Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy w lubelskim garnizonie (wideo, zdjęcia)

W piątek w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów garnizonu lubelskiego. Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia państwowe i resortowe.

W szeregi lubelskiej Policji wstąpiło w piątek 17 mężczyzn i 4 kobiety. W całym 2019 roku do służby w lubelskim garnizonie Policji wstąpiło łącznie 110 osób. Podczas procedury kwalifikującej do służby w Policji kandydaci musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną.

Nowi policjanci zasilą komendy miejskie: 9 osób KMP w Lublinie, 5 KMP w Chełmie, 2 KMP w Białej Podlaskiej oraz 1 KMP w Zamościu. Pozostałe osoby pełnić będą służbę w komendach powiatowych: 2 osoby w KPP w Puławach, 1 w KPP w Rykach i 1 w KPP w Hrubieszowie.

Podczas piątkowej uroczystości 14 funkcjonariuszy otrzymało medale i odznaczenia nadawane przez Prezydenta RP oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

(fot. wideo Policja Lublin)

18 komentarzy

 1. … bezpieczniej nie będzie , ale ładniej to na pewno ! … dałbym się zakuć

 2. Wolałbym być bezrobotnym i z……ć z głodu niż zostać policjantem.

  • Przed II wojną światową niektórzy policjanci występowali że sluzby po wydaniu tajnego okolnika o uciskaniu mniejszości narodowych. Dokument taki wydał rząd IIRP. Znajduje się w Archiwum MSWiA

  • wolałbym być bezdomnym i z……ć z głodu niż być rudym.

 3. Cieee chorrroba !!!

  Mówi się o oddzieleniu kościoła od Państwa, a tymczasem bez klechy ani rusz…

  • Bo to jest tylko mieszanie ludziom w głowach i sianie mowy nienawiści grup lewicowych LGBT KOD i innych ! Jak widzisz nawet Ci innowiercy zostali w brew ich woli pobłogosławieni – jeżeli tak się im to nie podoba niech by nie składali przysięgi !

  • To psychologia, takie zabezpieczenie żeby za bardzo nie ścigali pedofili w sutannach. To przykro że obce państwo zwane Watykanem rządzi w Polsce i stoi ponad prawem. Może kiedyś Polacy się obudzą bo jak na razie większość chodzących do kościoła jest tak zamanipulowana, że nawet nie wie skąd się wziął kościół katolicki i jaka jest podstawa wiary. Wyrażenie swojej opinij innej niż wierzących katolików może skutkować linczem i nieprzyjemnościami, a przecież ponoć kościół ma krzewić miłość bliźniego swego – czy aby na pewno. Inkwizycja i wyprawy krzyżowe są prawdziwą wizytówką kościoła. Hitler którego napaść na Polskę popierali to przy nich grzeczny chłopiec był. Nawet chcieli dzięki niemu krzewić katolicyzm na Ukrainie i w Rosji.

   • Piszcie tak piszcie, to przyjdą nocą i krzyżami w drzwi załomocą…
    Bo np. uprzejmie ich poinformowano, że żonę nie po bożemu bzykasz

    • Sto lat temu tak by się to skończyło, w końcu stosowanie tortur kościół zniósł w 1917 toku a pozwolił czytać biblie od 1966. Wystarczy poczytać do czego doprowadził kościół w Irlandii wiec twoje słowa całkiem niedawno były jeszcze aktualne tylko teraz nie interesuje ich jak bzykasz żonę tylko czemu nie dajesz im pod opiekę dzieci.

 4. ślubuje gonić za statystyką, wlepiać tyle mandatów ile się da i nie zważając na to czy obywatel winny czy nie winny, aby przełożony był zadowolony

  • Naucz się jeździć to nikt ci mandatu nie wlepi.

   • Tak sobie tłumacz. Wielokrotnie gdyby nie nagranie z kamerki, to ludzie by płacili za wirtualne wykroczenia.
    Tak samo lipne pomiary prędkości, zwłaszcza te, w których prędkość radiowozu jest utożsamiana z prędkością mierzonego, tu to jest dopiero pole do manewru.

   • Trudno się z taką skrajnością zgodzić, ale coś w tym jest…

 5. Chciałem zostać policjantem, ale jestem spasionym nieudacznikiem szczekajacym tylko w Internecie i mnie nie przyjęli

 6. Zastanawiam się kiedy i gdzie ktoś zginie bezpodstawnie przez policjanta???

 7. Przyjemnie jest poczytać jak niektórych boli, że ktoś został policjantem. Boli i ma boleć.

 8. Cóż…każdy kto miał honor już odszedł. Przerażające jest, że są nowi…Z pełną świadomością, że będą służyć partii nie obywatelowi wciąż dołączają…jakież dno mentalno-moralne trzeba reprezentować…