Uratował 8-latkę, sam utonął. Odnaleziono ciało bohaterskiego 14-latka

Kilka kilometrów od miejsca gdzie doszło do tragedii, strażakom udało się odnaleźć ciało 14-letniego chłopca, który utonął w Wiśle. Poszukiwania trwały od niedzieli.

W środę o godzinie 10.35 zakończyła się akcja poszukiwawcza na Wiśle, w sąsiadującej z powiatem ryckim gminie Maciejowice. Intensywne poszukiwania 14-latka trwały od niedzieli, wykonywano je zarówno z wody jak i z powietrza. Działania, w których uczestniczyli policjanci, strażacy oraz okoliczni mieszkańcy, prowadzono zarówno w miejscu utonięcia oraz w dół rzeki.

Zaangażowane były cztery łodzie, w tym trzy policyjne. Wykorzystywany był także dron ze specjalnej grupy z Komendy Głównej Policji, wyspecjalizowanej w akcjach poszukiwawczych. Dno rzeki było przeczesywane z użyciem sonaru. Ciało chłopca udało się odnaleźć strażakom na wysokości miejscowości Skurcza, około 6 km od miejsca, w którym 14-latek utonął. Rodzina potwierdziła jego tożsamość.

Przypomnijmy, do tragedii doszło w niedzielę w Ostrowie. Nad rzeką przybywało kilka osób, wśród nich mieszkająca w Garwolinie 8-letnia dziewczynka z matką i mieszkający w Woli Rębkowskiej 14-letni chłopiec z ojcem. W pewnym momencie dziewczynka zaczęła się topić. Na pomoc ruszył 14-latek wraz z ojcem. Udało im się wciągnąć dziewczynkę do łodzi. Po chwili 14-latek zniknął pod wodą.

Pomimo iż początkowo podawano, iż chłopiec i dziewczynka byli rodzeństwem, policjanci wczoraj zdementowali tą informację. Nie było między nimi żadnego pokrewieństwa.

2017-08-03 09:07:24
(fot. ilustr. pixabay.com)

Zobacz również

32 komentarze

 1. Pokój twojej duszy bohaterze

 2. Spoczywaj w pokoju.

 3. Brawo Bohaterze!! Poswieciles swoje zycie dla drugiej ososby. Taki czyn zasluguje na odznaczenie przez samego Prezydenta. Pokoj twojej duszy.

 4. Spoczywaj w spokoju mały bohaterze

 5. co się stało że uratowali ją był też tam jego ojciec i nic się nie dało zrobić…? straszna tragedia……

 6. Oby każdy potrafił być takim bohaterem. Poświęcenie jak u strażaków…

  • … „takim” czyli co, wszyscy mają się rzucać na oślep w silny nurt rzeki i się utopić…? Strażacy tak się nie „poświęcają” bo mają inne schematy działań ratowniczych i są do tego szkoleni… sztuką jest ratowanie nie ginąc samemu tak jak zachował się ojciec czyli podpłynął łodzią co jest podstawowym elementem ratownictwa WOPR i jak by popłynął wpław to szukano by 3 ciał…, nawet ratownik w pław płynie z tzw bojką i asekuracją z łodzi!!!
   Z całym szacunkiem dla tego chłopaka, który chciał dobrze ale NIE NAŚLADUJCIE GO bo takich tragedii będzie więcej! ZACHOWAJCIE ZIMNĄ KREW I RATUJCIE Z MIN RYZYKIEM DLA SIEBIE. Wiem, wiem, jestem „bezduszny” czy „bezsercny” nazywajcie mnie jak chcecie, prawda boli… ostatnio mam dość gloryfikacji bezsensownego przynoszącego szkody „bohaterstwa”…

   • Racja Tomaszu. Jednak pod wpływem impulsu trudno kombinować z przemyślanymi schematami – tego trzeba uczyć w szkole, aby nabyć automatyzmu w nagłej sytuacji. Inaczej albo stoisz jak gapa, albo sięgasz po telefon i dzwonisz po pomoc, albo odruchowo skaczesz do wody… i to okazało się zgubne.

    • …po co tego uczyć w szkole…? religia nie wystarczy…? Jak ktoś się zachowa prawidłowo np przedszkolak który zadzwoni na 112 bo matka straciła przytomność jest podawane w mediach jako szok i sensacja…! Dlaczego podstawowych zachowań w kryzysowych sytuacjach nie uczy się w szkołach? Dlaczego szkolenia np ewakuacji szkoły widzimy tylko w zagranicznych filmach…? Nawet szkolenie kierowców obejmuje zachowanie po wypadku: jeśli jesteś sam najpierw dzwonisz potem ratujesz… lub upewniasz się ze ktoś inny dzwoni!!!
     PS Zaskoczyłeś mnie gdyż wydawało mi się że ja tylko to tak postrzegam… Dzięki!

     • Zimna krew, a osoba z rodziny tego nikt nikogo nie nauczy myślę że chłopaki z Iraku też mieliby tu wielki problem. Kto zabiera dzieci nad Wisłę.

   • Schematy, procedury i automatyzm działania trzeba mieć wycwiczony i wytrenowany, tak działają wszystkie spec i nie tylko służby na świecie, żeby zminimalizować zagrożenia własne, wiem coś na ten temat, trudno tego wymagać od chłopca w wieku 14 lat, zadziałał impuls, chciał dobrze, szkoda że, się przeliczył ale i tak szacunek wielki za postawę

   • Gdyby wszyscy mieli takie nastawienie jak ty ofiar byłoby więcej wiem coś o tym w takich chwilach działa instynkt ja sam uratowałem 16latkę która przeceniła swoje umiejętności. A nie jestem ratownikiem

 7. Bierzcie przykład z takiego bohatera ! Chłopak sam poświecił swoje życie by uratować nieznajoma mu osobę a niektórzy ludzie nawet swoim bliskim nie pomagają.. trzymaj sie bohaterze !

  • Po pierwsze on jej nie uratował. Dziewczynkę wciągnięto na łódkę która była w pobliżu. Po drugie to była siostra tego chłopaka.

  • Z tym braniem przykładu to może bez przesady. Jasne, że trzeba pomagać innym i tego nie kwestionuję ale trzeba, również, umieć mierzyć siły na zamiary. Ratowanie tonącego wymaga wiedzy i umiejętności. Szkoda, że chłopiec za, niewątpliwie, pozytywny odruch zapłacił najwyższą cenę.

 8. Bohaterski chlopak.

 9. Chwała bohaterom [*] spoczywaj w spokoju

 10. Słowa kieruję do Ojca i Matki tragicznie zmarłego. W obliczu tej strasznej tragedii, niewyobrażalnego bólu i rozpaczy, pragnę pogratulować Państwu syna i tego jak został wychowany. Jego bohaterski czyn powinien zostać upamiętniony i być symbolem dla dzisiejszej młodzieży. Rozumiem że nic nie ukoi pękniętych serc rodziców ale bądźcie silni i jednocześnie dumni. Nie znam Państwa ale jak i inni jestem szczerze poruszony tym co się wydarzyło… Niech Bóg ma w opiece Waszą rodzinę, szczególnie w tych trudnych chwilach. Dziękuję.

 11. Kochany chłopiec. Rodzice niech będą dumni z takiego syna. Nich spoczywa w pokoju. ❤

 12. Tu jest widoczny wielki brak, w takich miejscach powinny być koła ratunkowe, małe, aby łatwo było rzucić, z linką ze 20 metrów. Nawet na kąpieliskach nigdy czegoś taliego nie widziałem, tylko na obrazku w książce. Wszyscy doskonale wiedzą gdzie ludzie chodzą ,,nad rzekę”, tak robili i będą robić, wiadomo gdzie takie sprzęty umieścić. Koszt znikomy, ludzie sami by kupile za te 30-50 zł, tylko gdzie, niema takich rzeczy w sklepach. Można też pławę z napędem sprężonym powietrzem, ze sto m zasięgu by było, i szybkość.

 13. Brawo byles bohaterem. Pozdrawiam i skladam najszczersze kondolencje dla znajomych i rodziny

 14. Panie Boże przyjmij go do swojego Królestwa.

 15. Chwała chłopakowi, bohater bo zginął byłoby inaczej jakby przeżył. Tak wiele i tak niewiele abyś ktoś mógł żyć i niewiele aby ktoś mógł stracić życie. Szkoda, miłość nie zna granic.

 16. Jakie to wszystko niesprawiedliwe?? uratował życie a sam je stracił…..czemu Ktoś na to pozwala??!!

 17. Ratując innych trzeba zadbać aby samemu być bezpiecznym – to podstawowa reguła.Oczywiście czasem się ryzykuje, ale tu życie za życie i takie młode,,,bez sensu

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online