690 680 960

Uratował 8-latkę, sam utonął. Odnaleziono ciało bohaterskiego 14-latka

Kilka kilometrów od miejsca gdzie doszło do tragedii, strażakom udało się odnaleźć ciało 14-letniego chłopca, który utonął w Wiśle. Poszukiwania trwały od niedzieli.

W środę o godzinie 10.35 zakończyła się akcja poszukiwawcza na Wiśle, w sąsiadującej z powiatem ryckim gminie Maciejowice. Intensywne poszukiwania 14-latka trwały od niedzieli, wykonywano je zarówno z wody jak i z powietrza. Działania, w których uczestniczyli policjanci, strażacy oraz okoliczni mieszkańcy, prowadzono zarówno w miejscu utonięcia oraz w dół rzeki.

Zaangażowane były cztery łodzie, w tym trzy policyjne. Wykorzystywany był także dron ze specjalnej grupy z Komendy Głównej Policji, wyspecjalizowanej w akcjach poszukiwawczych. Dno rzeki było przeczesywane z użyciem sonaru. Ciało chłopca udało się odnaleźć strażakom na wysokości miejscowości Skurcza, około 6 km od miejsca, w którym 14-latek utonął. Rodzina potwierdziła jego tożsamość.

Przypomnijmy, do tragedii doszło w niedzielę w Ostrowie. Nad rzeką przybywało kilka osób, wśród nich mieszkająca w Garwolinie 8-letnia dziewczynka z matką i mieszkający w Woli Rębkowskiej 14-letni chłopiec z ojcem. W pewnym momencie dziewczynka zaczęła się topić. Na pomoc ruszył 14-latek wraz z ojcem. Udało im się wciągnąć dziewczynkę do łodzi. Po chwili 14-latek zniknął pod wodą.

Pomimo iż początkowo podawano, iż chłopiec i dziewczynka byli rodzeństwem, policjanci wczoraj zdementowali tą informację. Nie było między nimi żadnego pokrewieństwa.

2017-08-03 09:07:24
(fot. ilustr. pixabay.com)

32 komentarze

  1. Kochany chłopiec. Rodzice niech będą dumni z takiego syna. Nich spoczywa w pokoju. ❤

  2. Tu jest widoczny wielki brak, w takich miejscach powinny być koła ratunkowe, małe, aby łatwo było rzucić, z linką ze 20 metrów. Nawet na kąpieliskach nigdy czegoś taliego nie widziałem, tylko na obrazku w książce. Wszyscy doskonale wiedzą gdzie ludzie chodzą ,,nad rzekę”, tak robili i będą robić, wiadomo gdzie takie sprzęty umieścić. Koszt znikomy, ludzie sami by kupile za te 30-50 zł, tylko gdzie, niema takich rzeczy w sklepach. Można też pławę z napędem sprężonym powietrzem, ze sto m zasięgu by było, i szybkość.

  3. Brawo byles bohaterem. Pozdrawiam i skladam najszczersze kondolencje dla znajomych i rodziny

  4. Panie Boże przyjmij go do swojego Królestwa.

  5. Chwała chłopakowi, bohater bo zginął byłoby inaczej jakby przeżył. Tak wiele i tak niewiele abyś ktoś mógł żyć i niewiele aby ktoś mógł stracić życie. Szkoda, miłość nie zna granic.

  6. Jakie to wszystko niesprawiedliwe?? uratował życie a sam je stracił…..czemu Ktoś na to pozwala??!!

  7. Ratując innych trzeba zadbać aby samemu być bezpiecznym – to podstawowa reguła.Oczywiście czasem się ryzykuje, ale tu życie za życie i takie młode,,,bez sensu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce