Ul. Zemborzycka: Niebezpiecznie przed skrzyżowaniem z ul. Kruczkowskiego. Winne poziome oznakowanie

Remont ulicy Zemborzyckiej jeszcze trwa ale oznakowanie poziome, które już zostało wykonane doprowadza do niebezpiecznych sytuacji przed skrzyżowaniem z ul. Kruczkowskiego.

Od niedawna jeździmy po nowej nawierzchni na ul. Zemborzyckiej a już dochodzi do niebezpiecznych sytuacji drogowych. Dyskusyjne poziome oznakowanie ulicy pojawiło się przed skrzyżowaniem z ul. Kruczkowskiego. Jeden pas ruchu na wysokości ul. Pułaskiego przeradza się w dwa. Niby nic dziwnego ale oznaczenie poziome informuje kierowców, że z dwóch pasów mogą jechać prosto. Po chwili jednak na prawym pasie pojawiają się strzałki do skrętu w prawo. Ci, którzy chcą jechać prosto muszą uciekać na lewy pas. Doszło już w tym miejscu do kilku kolizji.

Jak mówią okoliczni mieszkańcy ktoś chyba nie miał wyobraź malując te znaki na jezdni. Rozpędzone auta w ostatnim momencie uciekają na lewo aby pojechać prosto, w kierunku ul. Zemborzyckiej.

Rozdzielenie tego pasa ruchu miało ułatwić oczekiwanie na skręt w lewo, w ulicę Jana Śniadeckiego. Zawsze było tak, że skręcający blokowali ruch na wprost. Teraz jednak nie jest lepiej. Ci, którzy skręcają nadal blokują pas na wprost, ponieważ jest tylko jeden a nie dwa, tak jak pokazują znaki na jezdni.

Wystarczy chwila obserwacji aby zobaczyć jak kierowcy „gubią” się w tym nowym oznaczeniu przed skrzyżowaniem z ul. Kruczkowskiego.

Pokazujemy to na filmie.

2013-09-21 16:18:35
(fot. wideo lublin112.pl)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Grzegorzu możesz się nie zgadzać – ale nasze zdanie podzielają strażacy… jeżeli jeździsz tamtędy często to wiesz jak wygląda to miejsce jak jedzie ktoś przejezdny ustawi się na prawym pasie a potem ucieka na lewy … najlepiej stanąć przy skrzyżowaniu i popatrzeć – a co do kierujących jak najbardziej od nich wymaga się rozwagi i patrzenia na znaki – spójrz na to obiektywnie – co widzi kierowca zbliżający się do skrzyżowania ? Otóż dwa pasy prosto… a potem nagle ten pan znika – to raczej nie rzutuje na bezpieczeństwo..

 2. Problem ten zauważyła też Rada Dzielnicy Dziesiątej i wystosowała pismo do Zarządu Dróg i Mostów w celu zmiany oznakowania/organizacji ruchu, tak by kierowcy jadący prosto nie zmieniali pasa.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!