690 680 960

Ul. Zemborzycka: Niebezpiecznie przed skrzyżowaniem z ul. Kruczkowskiego. Winne poziome oznakowanie

Remont ulicy Zemborzyckiej jeszcze trwa ale oznakowanie poziome, które już zostało wykonane doprowadza do niebezpiecznych sytuacji przed skrzyżowaniem z ul. Kruczkowskiego.

Od niedawna jeździmy po nowej nawierzchni na ul. Zemborzyckiej a już dochodzi do niebezpiecznych sytuacji drogowych. Dyskusyjne poziome oznakowanie ulicy pojawiło się przed skrzyżowaniem z ul. Kruczkowskiego. Jeden pas ruchu na wysokości ul. Pułaskiego przeradza się w dwa. Niby nic dziwnego ale oznaczenie poziome informuje kierowców, że z dwóch pasów mogą jechać prosto. Po chwili jednak na prawym pasie pojawiają się strzałki do skrętu w prawo. Ci, którzy chcą jechać prosto muszą uciekać na lewy pas. Doszło już w tym miejscu do kilku kolizji.

Jak mówią okoliczni mieszkańcy ktoś chyba nie miał wyobraź malując te znaki na jezdni. Rozpędzone auta w ostatnim momencie uciekają na lewo aby pojechać prosto, w kierunku ul. Zemborzyckiej.

Rozdzielenie tego pasa ruchu miało ułatwić oczekiwanie na skręt w lewo, w ulicę Jana Śniadeckiego. Zawsze było tak, że skręcający blokowali ruch na wprost. Teraz jednak nie jest lepiej. Ci, którzy skręcają nadal blokują pas na wprost, ponieważ jest tylko jeden a nie dwa, tak jak pokazują znaki na jezdni.

Wystarczy chwila obserwacji aby zobaczyć jak kierowcy „gubią” się w tym nowym oznaczeniu przed skrzyżowaniem z ul. Kruczkowskiego.

Pokazujemy to na filmie.

2013-09-21 16:18:35
(fot. wideo lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Grzegorzu możesz się nie zgadzać – ale nasze zdanie podzielają strażacy… jeżeli jeździsz tamtędy często to wiesz jak wygląda to miejsce jak jedzie ktoś przejezdny ustawi się na prawym pasie a potem ucieka na lewy … najlepiej stanąć przy skrzyżowaniu i popatrzeć – a co do kierujących jak najbardziej od nich wymaga się rozwagi i patrzenia na znaki – spójrz na to obiektywnie – co widzi kierowca zbliżający się do skrzyżowania ? Otóż dwa pasy prosto… a potem nagle ten pan znika – to raczej nie rzutuje na bezpieczeństwo..

  2. Problem ten zauważyła też Rada Dzielnicy Dziesiątej i wystosowała pismo do Zarządu Dróg i Mostów w celu zmiany oznakowania/organizacji ruchu, tak by kierowcy jadący prosto nie zmieniali pasa.

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi