Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Wrotkowska: Po zderzeniu auta zatrzymały się na słupach. Cztery osoby trafiły do szpitala

We wtorek po południu na ul. Wrotkowskiej doszło do zderzenia dwóch aut. Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 17 na skrzyżowaniu ul. Wrotkowskiej z ul. Inżynierską. Kierujący toyotą jadąc ul. Wrotkowską w stronę ul. Nowy Świat zderzył się z toyotą wyjeżdżającą z ul. Inżynierskiej w lewo. Siła zderzenia wypchnęła jeden z pojazdów na pas zieleni po czym uderzył on w słup latarni, drugi zaś przejechał przez przeciwległe pasy ruchu, wjechał na chodnik i zatrzymał się również na słupie latarni.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Łącznie do szpitala przetransportowano cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

Przez kilkadziesiąt minut były utrudnienia w ruchu w okolicy skrzyżowania. Funkcjonariusze lubelskiej drogówki ustalają dokładne okoliczności wypadku.

Wstępnie wiadomo, że kierowca toyoty wyjeżdżającej z ul. Inżynierskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy drugiej toyoty.

W tej chwili w rejonie zdarzenia nie ma już utrudnień w ruchu.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od Czytelników – Dziękujemy!

2014-12-23 19:06:15
(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

 1. Wrotkowską najczęściej samochody jadą z nadmierną prędkością

  • Jedni się spieszą żeby pieniądze wydać,drudzy czekają[mechanicy,blacharze,lakiernicy]żeby zarobić.Takie są prawa rynku.

  • I co z tego? Masz obowiązek ustąpić im pierwszeństwa.

  • jedziesz szybciej lewym pasie i przy koncu nagle przyspieszasz ze swojego prawego powodując zagrożenie. Czemu jak się wleczesz prawym pasem i auto cię bierze z lewej to dodajesz gazu żeby przypadkiem go nie wpuścic?

 2. a może w końcu światła?!!! i trzeba będzie depnąć na hamulec bo mamy czerwone

 3. Dwa pasy ruchu to się zapirza

 4. ten słup ma juz swoje ofiary

  • Jak brakuje rozsądku i zawodzą wszelkie inne hamulce, słupy, drzewa i inne wyposażenie infrastruktury drogowej okazują się być hamulcem awaryjnym. W tym przypadku – spraw dobra Boziu oby latarnie świeciły jak najdłużej.

 5. @Redakcjo – jak widać słup jeden prawie złamany (ten cieńszy, do pilnego usunięcia bo to zagraża innym kierowcom) plus dodatkowo w wyniku uderzenia jak widać nie działały latarnie przy jezdni w kierunku ul. Diamentowej. Czy dotarło tam zatem tez Pogotowie Energetyczne?

 6. Znowu dostały słupy nie używanej jeszcze trakcji…

 7. Ta Wrotkowska jakaś przeklęta jest :/
  Na żadnej z ulic Lublina tylu niebezpiecznych sytuacji nie miałam, jak na Wrotkowskiej. A jeżdżę zawodowo, po całym mieście…

  • BD – sugerujesz, żeby taką dobrą ulicę zaorać i drzewek nasadzić?!
   A gdzie durnie będą się wtedy rozbijać?

 8. A może niech ktoś zadba, żeby z Inżynierskiej/Smoluchowskiego można było w ogóle wyjechać, szczególnie w godzinach szczytu? Bo teraz mamy do wyboru – albo na wydrę z Inżynierskiej, na trzy pacierze ze Smoluchowskiego (przy skręcie w lewo to cały różaniec można odklepać w intencji tych, którzy nie chcą bliźniego przepuścić) albo w koreczku przez Budowlaną/Zemborzycką/Diamentową.

 9. Ja ostatnio bylem swiadkiem na tym skrzyzowaniu !!
  Stanolem na stopie a obok mnie nawet sie nie spojzal a o zatrzymaniu nie bylo mowy a z pierwszenstwem przejazdu jechalo auto gdyby go nie zauwazyl i nie odbil to w 100% przerznolby mu cały bok i wtedy bylby placz.
  Powiem tak bardzo czesto jezdze tamtym skrzyżowaniem i widze co robia jak samochod nie jedzie to nie zwalniaja ani sie nie zatrzymuja a jak cos jedzie to mysli a zdaze przejechac.
  Tam powinna byc postawiona kamera !! Wtedy bylby rygor i znak stopu bylby zauwazalny

Z kraju