Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Walecznych: Grupa nastolatków sprawcami uszkodzeń na cmentarzu żydowskim

Lubelscy policjanci ustalili sprawców zniszczenia nagrobków na terenie cmentarza żydowskiego przy ul. Walecznych. Okazali się nimi chłopcy w wieku 11-13 lat

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na cmentarzu żydowskim przy ul. Walecznych. Grupa 5 chłopców przeskoczyła przez ogrodzenie zamkniętego cmentarza. Postanowili pobawić się na jego terenie. Podczas zabawy jeden z nich oparł się o płytę nagrobka. Wtedy doszło do przewrócenia tablicy. Potem postanowili poprzewracać kolejne płyty. Poprzewracali także znicze i kwiaty z pomników. Uszkodzili łącznie 5 nagrobków.

Policjantów powiadomili przechodnie, którzy usłyszeli dobiegające z cmentarza hałasy. Sprawą zajęli się policjanci z II komisariatu. Kiedy okazało się, że uszkodzeń mogli dokonać nieletni wsparli ich policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie z Wydziału do walki z Przestępczością Nieletnich.

Następnego dnia policjanci ustalili wszystkich sprawców. Okazali się nimi chłopcy w wieku 11- 13 lat. Teraz sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich – informuje KWP Lublin.

Komentarze wyłączone

Z kraju