Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Turystyczna: Pobili policjantów. Odpowiedzą za czynną napaść

Do czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji doszło wczoraj wieczorem przy ul. Turystycznej w Lublinie. Kilku mężczyzn zaatakowało policyjny patrol.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 20. Policjanci zostali wezwani na ulicę Turystyczną. Według zgłoszenia, które odebrał dyżurny Policji wynikało, że kilku mężczyzn spożywa w podwórku alkohol. Zachowywali się bardzo głośno, zakłócali porządek, zaczepiali mieszkańców. Na miejsce wysłany został patrol z VIII Komisariatu Policji.

Pod wskazanym policjanci zauważyli kilka osób siedzących na murku i pijących alkohol. Gdy mundurowi rozpoczęli legitymowanie pod ich adresem początkowo zaczęły się słowne zaczepki, później doszło do czynnej napaści. Napastnicy bili i kopali policjantów, zbiegli przed przyjazdem dodatkowych patroli. Funkcjonariusze zostali zabrania do szpitala. Bo badaniach oboje zostali zwolnieni do domów.

Jeszcze wczoraj wieczorem, zatrzymany został jeden z podejrzewanych o udział w napaści mężczyzna. Do kolejnych zatrzymań doszło dzisiaj rano. Zatrzymani to mieszkańcy Lublina w wieku od 18 do 44 lat. Trwają z nimi czynności procesowe, ustalane są okoliczności zajścia oraz rola poszczególnych osób w zdarzeniu.

Za czynną napaść grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze wyłączone