Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Kunickiego: Chciał procent od utargu za „ochronę” lokalu, ukradł beczkę z piwem. Policjanci znaleźli go w wersalce

Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Lublina podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze i kradzież. Mężczyzna od właściciela jednego z lokali przy ul. Kunickiego próbował wymusić opłatę na „ochronę”, na koniec ukradł beczkę z piwem i pieniądze.

Do właściciela jednego z lokali przy ul. Kunickiego w Lublinie, od jakiegoś czasu przychodził mężczyzna z żądaniem pieniędzy za ochronę baru.

– Na początku chciał 20 procent od utargu, a następnie 200 zł tygodniowo. Kiedy mężczyzna przyszedł do baru 14 maja i po raz kolejny nie osiągnął zamierzonego celu ze względu na zdecydowaną postawę właściciela, dokonał kradzieży 50 litrowej beczki z piwem oraz pieniędzy w kwocie 150 zł. Wartość strat na szkodę poszkodowanego to prawie 900 zł – informuje st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Policjanci ustalili, że sprawcą jest 30-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci sprawdzali miejsca, gdzie może ukrywać się mężczyzna.

– W miniony czwartek zatrzymali go w jednym z lubelskich mieszkań. Mężczyzna przed funkcjonariuszami schował się w wersalce. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za niezapłacone grzywny. Ponadto będzie on odpowiadał w warunkach recydywy – wyjaśnia st.sierż. Kamil Karbowniczek.

W piątek decyzją sądu 31-latek trafił do aresztu na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego oraz kradzież grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

2017-05-23 07:23:42
(fot. lublin112.pl)

Autor: redakcja

8 komentarzy

 1. i wszystko jasne mial urodziny

 2. Zatrzymali 30-latka a do aresztu poszedł 31-latek. Jak ten czas leci ?

 3. kumpel brejdaczki

  szkoda, że u mamy pod spódnica się nie schował, tam by go nie znaleźli.

 4. Taki wersalkowy gangus.

 5. sprawa jest banalna…14 maja miał jeszcze 30lat..w dniu zatrzymania był juz po 31-ych urodzinach… a kasy potrzebował na imprezę urodzinową ,stąd też kradzież beczki z piwem….po prostu sebix

 6. Jeśli to ten co był i u mnie to trafił gdzie chciał.
  U mnie był raz, zamiast kasy dostał po ryju i więcej nie odważył się przyjść.

 7. hehe za ochronę 🙂 niech się zatrudni w firmie ochroniarskiej jak ma takie aspiracje 🙂

  • Jako etatowy ochroniarz sie nie nadaje, bo tchórzliwy, wyraźnie napisano, że przed mocniejszymi od siebie chowa się w wersalce