Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Dworcowa: Potrącił kobietę na przejściu i chciał ją zawieźć do szpitala. Miał całą szybę w szronie

W środę wieczorem na ul. Dworcowej doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Kierowca auta miał niemal całkowicie zaszronioną przednią szybę.

Skrajnym brakiem wyobraźni wykazał się młody kierowca audi, który w środę wieczorem na przejściu dla pieszych na ul. Dworcowej potrącił kobietę. Pojazd, którym się poruszał miał zaszronione wszystkie szyby.

Do zdarzenia doszło przed godziną 20. Mężczyzna jechał w kierunku ul. Pocztowej i na przejściu dla pieszych, na wysokości wyjścia z dworca głównego, potrącił kobietę. Wraz z poszkodowaną przechodziła jeszcze jedna kobieta, ale jej udało się uniknąć zderzenia z pojazdem.

Kierowca zamiast wezwać służby ratunkowe na miejsce, zaproponował, że zawiezie kobietę do szpitala. Będący w pobliżu jeden ze świadków zdarzenia, zadzwonił na policję i pogotowie, uniemożliwiając odjechanie kierowcy z miejsca potrącenia.

Jak nam zrelacjonował mężczyzna udzielający kobiecie pierwszej pomocy, kierowca chciał odjechać z poszkodowaną do szpitala. Kobieta miała uraz ręki, więc wymagała pomocy na miejscu zdarzenia, dlatego zadzwonił po pogotowie. Poza tym szyby w pojeździe nie były tak zaszronione, że kierowca nie miał szans zauważyć pieszych na przejściu. To właśnie m.in. z tego powodu doszło do potrącenia.

Ul. Dworcowa: Potrącił kobietę na przejściu i chciał ją zawieźć do szpitala. Miał całą szybę w szronie

Na miejscu pracują funkcjonariusze lubelskiej drogówki, którzy ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. Jak ustaliliśmy kobieta była już na środku przejścia dla pieszych.

Kierujący audi był trzeźwy.

Kierowcom przypominamy:

Art. 66 ustawy prawo o ruchu drogowym, stanowi on, że auto ma być tak utrzymane, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku na drodze i zapewniało pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi.

Ul. Dworcowa: Potrącił kobietę na przejściu i chciał ją zawieźć do szpitala. Miał całą szybę w szronie
Ul. Dworcowa: Potrącił kobietę na przejściu i chciał ją zawieźć do szpitala. Miał całą szybę w szronie
Ul. Dworcowa: Potrącił kobietę na przejściu i chciał ją zawieźć do szpitala. Miał całą szybę w szronie

2014-12-03 21:33:16
(fot. lublin112.pl)

40 komentarzy

 1. Poczekajmy, spadnie trochę śniegu i będzie więcej takich bałwanków-czołgistów. Wielu się widuje takich, co czapy śniegu z samochodu nie zmiecie a szybę odśnieży tylko przednią i to częściowo – aby tylko dziurka na oczy była. A później jedziesz za takim cichociemnym co nic nie widzi do okoła a z dachu śnieg się sypie. za takie coś powinno się delikwenta kierować do poradni psychiatrycznej, bo jest to przejaw skrajnego debilizmu.

 2. zaczyna się… kierowcy robią sobie wizjer jak w czołgu i jeszcze niech popada śnieg to będą czapy na dachu wozić… ludzie, ogarnijcie się…

 3. Może kupił tani płyn do spryskiwaczy (-22).
  Ja się wczoraj zdziwiłem… odskrobałem, chciałem się resztek z szyby pozbyć, wajcha od wycieraczek do siebie… i znów trzeba było skrobać 😛
  Było -4 (na termometrze w samochodzie) jakieś 18 powyżej deklaracji producenta płynu 😛

  • a kogo obchodzi jego płyn w spryskiwaczach? ma mieć oczyszczone szyby i tyle. Ze zdjęcia wnioskuję, że nawet skrobaczki nie miał. Może w Świdniku panuje inny klimat w grudniu i gościa zaskoczyło?

   • Nabijałem się.
    Jest rzeczą oczywistą, że pojazd ma się nadawać do jazdy przed jej rozpoczęciem.
    A ze zdjęcia to można jeszcze wywnioskować, że kawałek tak ujechał, bo ogrzewanie zdołało zacząć już rozpuszczać lód od dołu szyby… czyli skończony baran z kierowcy 🙂

 4. program graficzny, tak? pitu pitu, paintbrush ot co. Głupie tłumaczenie i tyle. Nie jestem ze Świdnika, ale jeśli portal ma być bezstronnym źródłem informacji, warto zwracać uwagę na szczegóły, zwł, że kierowcy, jak ktoś wcześniej zauważył, psioczą przez pryzmat literek na tablicy rejestracyjnej, chyba, że komuś zależy, aby utrzymać standardy.

  • Ludzie, a co to za różnica jaka tablica? Liczy się to że kierowca jest całkowitym ignorantem. Idąc dalej Twoim tropem to nie powinniśmy podawać numeru tablicy, marki auta, miejsca zdarzenia i wielu innych rzeczy, bo zaraz znajdzie się ktoś kogo coś obrazi. Pomyśl, że może kierowca pochodzi z Warszawy, pracuje w Lublinie, a samochód ma blachy LSW bo go dopiero kupił i jeszcze nie przerejestrował.

 5. Widziałam przedwczoraj takiego debila w Konopnicy, wyjeżdżał z podwórka…

 6. jakie badania ?? badania na prawko kat B to kpina. ja przedłużałem, kumple przedluzali a lekarznawet oczu nie spradza nic nie sprawdza świstek i papa na 15 lat

 7. Mata na przednią szybę kosztuje grosze, ale oczywiście buractwo pragnie zaoszczędzić. Zapewne, jak spadnie śnieg, to taki jeden z drugim wsiądzie do auta i zacznie jechać licząc, że śnieg sam sobie spadnie.

 8. tak to do ciebie christo

 9. Pod Auchan powinni wpuszczać tylko VIPów! Z LU ma sie rozumieć.