Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Chopina: Utrudnienia w ruchu drogowym

Informujemy, że LPEC w dniach 22.07.2013r. do 09.08.2013 r. przystępuje do kolejnego etapu przebudowy sieci ciepłowniczej w ul. Chopina tj. od skrzyżowania z ul. Karłowicza do skrzyżowania z ul. Hipoteczną w Lublinie.

W związku z powyższym na okres prowadzenia prac z ruchu zostanie wyłączona ul. Chopina na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do skrzyżowania z ul. Karłowicza. Ruch kołowy odbywać się będzie zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu drogowego. Dojazd do ul. Karłowicza będzie odbywał się od ul. Okopowej 5. Do ul. Hipotecznej będzie można dojechać od ul. Sądowej. Na czas realizacji prac ruch na ul. Hipotecznej będzie dwukierunkowy.

Przebudowa sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Karłowicza-Chopina obejmuje łącznie odcinek o długości 110m i polega na wymianie starych rurociągów na nowoczesną sieć preizolowaną. Nowe rurociągi wyposażone będą dodatkowo w systemy alarmowe, wykrywające stany awaryjne jeszcze przed wystąpieniem zagrożenia.

Modernizacja sieci ciepłowniczej ma na celu poprawę bezpieczeństwa dostaw ciepła dla mieszkańców Lublina i minimalizowanie strat ciepła, powstających podczas przesyłu. Może wiązać się to z czasowymi utrudnieniami w ruchu oraz krótkimi przerwami w dostawie ciepłej wody w okresie letnim.

Komentarze wyłączone