Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Armii Krajowej: Potrącił pieszą na przejściu. Kto widział wypadek?

Lubelscy policjanci poszukują świadków potrącenia pieszej na ul. Armii Krajowej w Lublinie. Poszkodowana z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło 13 sierpnia tego roku o godzinie 8:45 na ul. Armii Krajowej w Lublinie. Jak ustalili policjanci kierujący autem marki Honda, jadąc prawym pasem ruchu od ul. Jana Pawła II, potrącił pieszą, która znajdowała się na przejściu dla pieszych. Poszkodowana z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Wydziałem ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP w Lublinie pod nr tel. (81) 535-53-34, (81) 535-57-59 lub 997.

2016-09-12 09:47:53
(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. nieźle cisnął przez te przejście…

 2. Pewnie stary piernik mataczy w zeznaniach……….?/

 3. Chce kasiore wyłudzic z odszkodowania.

 4. 12 września raczej, 13 będzie jutro…

 5. Słuchajcie – sytuacja z zeszłego piątku, godzina 16:30. To samo przejście, w drugim kierunku, czyli w dół w stronę JP2. Na prawym pasie stoi korek akurat do tego przejścia. Mam dwie opcje – albo dojeżdżam do poprzedzającego mnie auta i staję centralnie na przejściu, albo staję przed przejściem. Robię to, co powinienem, na przejście wchodzi kobitka z dzieckiem. Patrzę w lusterko – coś napierdala, jak szalone lewym pasem. Trąbnąłem, babka się zatrzymała z dzieciakiem centralnie przede mną. Koleś przejechał – jak mnie minął to stopy mu na bank nie świeciły – nawet nie reagował. Później działo się jeszcze lepsze – przejechało jeszcze 5 samochodów. Dziwicie się, ze są wypadki?? Debilom należy prawko zarekwirować, będzie bezpieczniej. Oni nawet nie są świadomi tego, ze źle robią… Minęły 2 minuty, Jadę JP2, przejście przy Tymiankowej Jadę sobie grzecznie prawym pasem, lewym nic nie jedzie ani przede mną, ani za mną (myślę, ze co najmniej 50 metrów do najbliższego pojazdu). Samochód jadący jako pierwszy zatrzymuje się, żeby na przejściu puścić ludzi (przechodzą od prawej do lewej). Kobita jadąca w drugim aucie bez jakiegokolwiek hamowania i sygnalizowania zmienia pas na lewy i na pełnej prędkości mija ludzi znajdujących się na przejściu. Gdybym miał rejestrator pojechałbym naprawdę z tymi dwoma nagraniami na komendę…

  • Mam dokładnie takie same doświadczenia, jak jadę z pracy 8km do domu to zawsze widzę kilka takich sytuacji, ze strony kierowców bezmózgowie totalne, wystarczy pieszy który sie znajdzie w złym miejscu o złym czasie i jest tragedia.
   Unii Lubelskiej na przyjściach w okolicy stacji paliw cały czas dochodzi do wyprzedzania, co 2-gi samochód napiera lewym pasem ponad 100km/h nie patrząc na nic dookoła.

  • Podobna sytuacja byłą dzisiaj na Nadbystrzyckiej koło Lidla. Autobus miał awarię ze 2m przed przejściem dla pieszych, jadąc lewym pasem widoczność na przejściu zerowa i mało który samochód zwolnił. Jakby ktoś wyszedł na przejście zza autobusu to tyle by go widzieli. Ludzie zacznijcie używać przynajmniej w jakimś stopniu mózgu!

 6. Może i im kiedyś przyjdzie potrzeba przejść przez przejście……

Z kraju

Polityka i społeczeństwo