Ukrył w skrzyni biegów marihuanę. Wpadł na przejściu granicznym

Niemal 3 kg marihuany przemycał w audi obywatel Ukrainy. Narkotyki były schowane w specjalnie przerobionej skrzyni biegów.

Do ujawnia próby przemytu narkotyków doszło na przejściu granicznym w Dołhobyczowie.

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego w Dołhobyczowie, podczas kontroli samochodu osobowego marki Audi na polskich numerach rejestracyjnych, zwrócili uwagę na dziwną pracę skrzyni zmiany biegów.

Mundurowi postanowili szczegółowo sprawdzić pojazd. Jak się okazało nie posiadał on wszystkich biegów, a śruby mocowania skrzyni nosiły ślady manipulacji i maskowania. Po odkręceniu śrub okazało się, że w odpowiednio przerobionej skrzyni biegów ukryto foliowe woreczki z suszem roślinnym. Dwukrotne użycie testera do narkotyków wykazało, że jest to marihuana.

Łącznie ukryte były 54 woreczki z suszem marihuany. Kierujący pojazdem obywatel Ukrainy został przekazany do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Zamościu, która prowadzi dalsze czynności w sprawie.

marihuana Dolhobyczow5

marihuana Dołhobyczów6

2017-12-11 11:06:08
(fot. KAS)

Zobacz również

22 komentarze

 1. Brawo i dziękuję za uratowanie młodych ludzi przed TRZEMA KILOGRAMAMI ŚMIERCI. Marichuana to pierwszy krok do uzależnienia opiatwego. Dilerzy sprzedają ją tylko po to, żeby wciągnąć młodych ludzi w bagno narkomanii. Większosść ludzi, którzy próbują trawki narkotycznej kończy ze skłutymi żyłami przy garnku z kompotem makowym.

  • pier….ta jak kaczyński

  • Wieśniaczka na szpileczkach

   Anko – gdyby owi młodzi ludzie mieli więcej rozumu niż maja to bez bohaterskiej pomocy służb celnych potrafili by się uchronić od następstw ćpania.
   Gdyby przez swoją głupotę nie napędzali popytu, nie byłoby i podaży ze strony dilerów, którzy pod przymusem nie wciskają dragów w szanowne pyszczki durnowatych małolatów.

   • Najwięcej maja do powiedzenia Ci którzy nie mieli z tym do czynienia. W normalnym kraju bez ustroju komunistycznego marihuana jest legalna, lub jej posiadanie przysłowiowego 1 grama nie jest karane a prawo podchodzi do obywatela jak najbardziej po ludzku, nie każąc go. W kolejnej części państw marihuane można legalnie kupić tak jak bułki w sklepie, ale w naszym państwie to nie przejdzie bo firmy farmaceutycznę mają układy z ludzmi z góry państwa i jak wiadomo ręka rękę myję. Mimo, że w aptece legalnie można nabyć środki o wiele bardziej szkodliwym składzie niż marihuana to i tak większe prawdopodobieństwo, że przysłowiowy palacz będzie miał największy problem z prawem. Problem siedzi w poskomunistycznym społeczeństwie i w mafii farmaceutycznej. Pale lat 15 okazyjne, mam swoją firmę, szczęśliwą rodzinę i nic mi nie jest. Mam wielu znajomych co też palą, mają pracę i dobrze im się żyje. Po „kablach” nie wale, nie wciągam białego proszku jestem szczęśliwym człowiekiem żyjącym po za granicami naszego pięknego komunistycznego państwa i nikt mnie nie będzie karał za to, że sobie zapale bo KAŻDY obywatel powinien mieć do tego prawo. To, że marihuana powoduję układankę do kolejnych narkotyków do głupota i wiedza wyssana z palca. Doskonale wiem, że marihuana powoduje negatywne skutki, tak samo jak kawa czy zbyt długie oglądanie telewizji (przecież to też nałóg), więc dlaczego nie zakażą oglądania TV i prania głów informacjami zawartymi w wiadomościach czy wydarzeniach, gdzie w przypadku obydwu stacji brakuje tych rzetelnych, obiektywnych i prawdziwych informacji. Nie jestem tutaj po to by bronić dilerów, ale niech Państwo zobaczy jakby było to legalne to nie byłoby dilerów a każdy kto by chciał mógł sobie legalnie kupić takową roślinkę i sobie zapalić. Pozdrawiam 🙂

  • Widać że ktoś się tutaj nie zna , nie znasz się nie wypowiadaj się proste,

   • Wieśniaczka na szpileczkach

    Akurat na stanie intelektu większości „biednych” ćpunów sie dość dobrze rozeznaję.
    Mądry tego jarał nie będzie, a głupców ci jest u nas dostatek wielki.
    Dlatego uważam, ze „jaraczy” i ćpunów należy tak samo karać jak dilerów, a już uzależnionych, broń Boże nie uważać za chorych i nie leczyć za nasze podatnicze pieniądze, niech im pomagają fundacje, sami niech pokrywaja koszty leczenia, albo niech np. 112 ogłosi zbiórki jak kiedyś na koniecznie dobry komputer.

  • Kiedy zlikwidujecie maszyny (automaty) na jutrzenki abramowicach Nałkowskich romera ? Kiedy no kiedy ?!

  • Ania to tylko Tobie się tak przydarzyło! inni tak nie mają

  • Anka to ty chyba czegoś się oćpała za dużo w młodości hahahah ale teraz serio tak masz nasrane we łbie ze to ludzkie pojęcie przechodzi xDDD

 2. Nie poszło jak starej ku.wie w deszcz.

 3. tyle towaru to chyba zamontował skrzynie z tira , i dlatego wpadł ha ha

 4. …zwrocili uwagę na dziwną pracę skrzyni… powinno być – …zwrocili uwagę na informacje przekazane przez „przyjaciela” przemytnika. Co za przypadek….

 5. Stawiam że to byli mechanicy co po znajomości dostali się na pograniczników i chcieli panu naprawić ta skrzynię . Ale czad zwrócili uwagę na dziwna pracę skrzyni biegów .jak komuś silnik będzie dziwnie chodził to też sprawdzą?

 6. Oj na jednostce będą wesołe święta

 7. 3kilo to studęci przez sobote jarają

 8. ciekawe, kiedy towar zniknie z magazynu straży granicznej…?

 9. Anka odstaw kawe i tvn bo ewidentnie ci szkodzi….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu