Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł worek ziemniaków, słoik z kiszoną kapustą i wózek dziecięcy

Puławscy policjanci zatrzymali włamywacza, który ukradł m.in. worek ziemniaków i słoik z kiszoną kapustą. Mężczyzna ma na swoim koncie cztery kradzieże z włamaniem oraz osiem usiłowań kradzieży z włamaniem.

Puławscy policjanci od początku marca przyjęli kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży z włamaniem do piwnic w jednym z bloków w centrum miasta. Sprawca uszkadzał kłódki w piwnicach otwierając je, ale niczego nie zabierał. W końcu połakomił się na na worek ziemniaków, garnek oraz słoik z kiszoną kapustą.

Po dwóch tygodniach włamał się do kolejnej piwnicy, gdzie naprawdę się obłowił. Tym razem zginęły wędki i akcesoria wędkarskie o wartości około 5 tys. zł. Dwa dni później z klatki innego bloku skradziony został wózek dziecięcy.

Kryminalni z Puław na podstawie własnych ustaleń zatrzymali w poniedziałek 31-latka z gminy Żyrzyn.

– Funkcjonariusze odzyskali skradziony wózek dziecięcy, który sprawca przekazał jako prezent. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Ustalenia poczynione w sprawie oraz zgromadzone dowody pozwoliły na przedstawienie włamywaczowi łącznie 13 zarzutów. Mieszkaniec gm. Żyrzyn odpowie za 4 kradzieże z włamaniem, kradzież wózka dziecięcego oraz 8 usiłowań kradzieży z włamaniem na szkodę kilku osób z Puław. Grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

2018-03-21 07:14:13
(fot. Policja Puławy)

17 komentarzy

 1. W tych okolicznościach wcale kradzież wózka mnie nie dziwi
  czymś ten worek kartofli musiał przetransportować.

 2. Poza tym kradzione rzeczy służyły mu do przeżycia. Inni kradną po to, żeby pokazać przed społeczeństwem swoją lepsza sytuację materialna opłacając przy tym grubą kasą pochodząca z przekretow swoich znajomych prawników, prokuratorów, sędziów…

  • jeszcze tłumaczysz złodzieja, niech się za uczciwą robote weźmie to bedzie miał pieniądze do przeżycia, wszyscy na łatwizne, kraść aby przeżyć i się pracą nie zhańbić, myślenie darmozjada

 3. Bo był głodny. Nie ukradł, żeby się wzbogacić i szpanować przed społeczeństwem.

 4. Garnek, ziemniaki, kiszona kapusta….. Pewnie od Bula przepis na postny bigos dostał.

 5. jak by miał 500+ nie musiał by kraść,za darmo by żerował jak ci co biorą

 6. ziemniaczki, kapusta kiszona, jeszcze do tego gołąbek z Litewskiego i obiadek marzenie, mniam 😉

 7. Dziwię się kobietom które biorą 500+ i nie chcą pracować.Tylko kochane mamy dzieci rosną a te 500+ nie jest na wieki?

 8. Kartofle i słoik z kiszoną kapustą bym jeszcze wybaczył, ale za wózek to nigdy.