Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł seniorce worek z marchwią i pietruszką

Na terenie jednej z posesji w gminie Łaszczów doszło do kradzieży worka z marchewką i pietruszką. Jak się okazało 87-latkę okradł 38-latek. Mężczyzna za swój czyn został ukarany mandatem karnym w wysokości kilkuset złotych.

W minioną sobotę do Posterunku Policji w Łaszczowie w powiecie tomaszowskim zgłosiła się 87-letnia mieszkanka gminy i poinformowała policjantów, że ktoś ukradł z jej posesji worek z zawartością marchwi i pietruszki.

– Wartość skradzionego mienia kobieta wyceniła na 100 zł. Szybko wyszło na jaw, że amatorem cudzego mienia okazał się 38-letni mieszkaniec tej samej gminy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł, a seniorka odzyskała skradzione mienie – relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej Policji.

Warto pamiętać, że kradzież cudzej rzeczy stanowiącej nawet niewielką wartość jest karalna. Za kradzież, której wartość nie przekracza 800 zł sprawcy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Powyżej tej wartości, sprawca odpowiada za przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

3 komentarze

  1. a podobno za PISu tak się dobrze żyje , kłamią ?

  2. Może to był Steven Senegal?

  3. Tłuki z peło już nie mają co do garka włożyć

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo