Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł paliwo na stacji. W stanie nietrzeźwości bez uprawnień kierował volkswagenem

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa. 29-latek zatankował auto na stacji paliw i odjechał nie płacąc. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie, jakie miał na swoim sumieniu.

W minioną środę po południu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie zostali powiadomieni o kradzieży paliwa, do której doszło na jednej ze stacji paliw na terenie gminy Żółkiewka. Jeden z kierujących zatankował auto, a następnie odjechał bez płacenia.

– O kradzieży poinformował pracownik stacji paliw. Przekazał, że kierujący osobowym volkswagenem zatankował za kwotę 164 zł., po czym odjechał nie płacąc za paliwo. Mundurowi zadysponowani do tej interwencji napotkali wskazany pojazd i zatrzymali kierującego. Był nim 29-latek z powiatu lubelskiego. Jak się okazało mężczyzna miał na swoim koncie więcej przewinień – informuje starszy sierżant Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Badanie alkomatem wykazało, że 29-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo prowadził samochód nie posiadając do tego uprawnień.

– 29–latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo jazdy pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za kradzież i jazdę bez uprawnień – dodaje starszy sierżant Anna Chuszcza.

PRZECZYTAJ

Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego. Nie żyje 65-latek (zdjęcia)

4 komentarze

  1. Rządy peło bieda z nędzą.

  2. Nie można uznać go za winnego gdyż u zatrzymanego wystąpiło upojenie atypowe, które wyłączyło jego poczytalność w chwili zdarzenia😁

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112