Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł czapkę 15-latkowi i groził, że go pobije. Odpowie za kradzież rozbójniczą

Policjanci zatrzymali 19-latka, który jest podejrzany o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Złodziej ukradł czapkę 15-latkowi i groził, że go pobije. Młody mężczyzna usłyszał już zarzut. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w busie relacji Zamość – Sułów. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że na jednym z przystanków w Zamościu wsiadł młody mężczyzna, podszedł do siedzącego w pojeździe 15-letniego pasażera i zabrał mu czapkę z daszkiem. Kiedy nieletni próbował odzyskać swoją własność, ten zagroził, że go pobije. Napastnik wysiadł z busa w jednej z miejscowości położonej w gminie Nielisz.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 19-latka z gminy Nielisz. W chwili zatrzymania miał na głowie skradzioną czapkę, a w organizmie ponad promil alkoholu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora 19-latek pozostaje pod policyjnym dozorem. Ma także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

 1. „Jeżeli sam nie jesteś w stanie zadbać o swoje bezpieczeństwo – nie licz, że ktoś zrobi to za ciebie”.

  Takie mądrości można wyczytać na niniejszym forum.

  • Niby w dbałości o swoje bezpieczeństwo można nosić dwie czapki, żeby móc w potrzebie obrony koniecznej, jedną oddać napastnikowi, ale skąd taki 15-latek może wiedzieć, że potencjalny napastnik będzie akurat czapki potrzebował, a nie np. butów…

   • Co nawet po dwóch czapkach, skoro po pierwszym rozboju sytuacja wraca do punktu wyjścia i zostaje się znowu tylko z jedną czapką? W jaki sposób jest się przygotowanym do kolejnego?

 2. Gondol Jerzy z Nadwisły

  Czyżby ów 19-letni zbój był tak zdesperowany dotychczasowym życiem, że w ten sposób zapewnia sobie wikt, opierunek i dach nad głowa na nasz podatniczy koszt ???

 3. studentka Angelika

  Dajcie spokój. Większość chłopaków w tym wieku jest taka (może poza lamusami z prawa i medycyny). Jak chłopak nie był w młodości chuliganem to na starość będzie kawałem s syna. Tyle w temacie.

 4. a mógł zadzwonić do 100 staruszek i jedną oszukać na kilkadziesiąt tysięcy… ci młodzi w ogóle nie mają ambicji!

 5. gimbyTegoNieZnajo

  przypomniały mi się wczesne lata 90-te kiedy to strach było nosić czapeczki z daszkiem NBA różnych drużyn po „kroili” na dzielni 😉 albo koszuli „metallica /acdc itp.” jak nie znałeś dyskografii 🙂

 6. A za kradzieże milionów Hanki złodziejki nic.

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Ano nic, bo u nas siedzą najczęściej ci, co za mało ukradli i na adwokatów ich nie stać

Z kraju

Polityka i społeczeństwo