Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uhnin: Zadał cios nożem 3-latkowi. Ojciec dziecka stanie przed sądem

Prokuratura Rejonowa w Parczewie skierowała do Sądu Okręgowego w Lublinie akt oskarżenia przeciwko 31-latkowi, który w maju tego roku zadał cios nożem swojemu dziecku.

Do zdarzenia doszło 13 maja 2014 roku w Uhninie w gminie Dębowa Kłoda. 31-latek Michał Sz. zadał swojemu 3-leniemu synowi cios nożem w okolice nadbrzusza. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do ugodzenia nożem, jednak zaprzeczył jakoby chciał go zabić.

31-latek w czasie przesłuchania wskazał na konflikt między nim, a żoną z którą w chwili zdarzenia wspólnie nie zamieszkiwał. Od 12 maja 2014 r. syn pozostawał pod jego opieką.

-W toku śledztwa wywołano opinię psychiatryczno-psychologiczną z której wynika, iż w chwili zarzuconego czynu oskarżony posiadał ograniczoną w stopniu nieznacznym zdolność do rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem – informuje Beata Syk-Jankowska rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Mężczyzna nie był w stanie wytłumaczyć swojego czynu. Biegli stwierdzili, że u oskarżonego doszło do silnej reakcji na stres. Oprócz tego wskazano na zaburzenia emocjonalne u Mariusza Sz.

W chwili zdarzenia 31-latek był trzeźwy oraz nie był pod wpływem środków psychotropowych.

Mężczyzna od 13 maja przebywa w areszcie. Czyn, którego się dopuścił jest zagrożony karą od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

2014-11-03 12:33:06
(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. zestresowane biedactwo nie wiedziało co robi, żart na sali. jakoś ludzie dzień w dzień żyją w stresie i na nikogo z nożem się nie rzucają. dożywocie z prawem wyjścia po 25latach dla przykładu bo coraz częściej takie zestresowane biedactwa krzywdzą dzieci

  2. Nie przesadzaj anabello – Polska to ponoć w większości katolicki Kraj.
    Doprowadzą mu do celi „dobrodzieja”, bandzior mu szeptem w wielkiej tajemnicy zdradzi, że żałuje, że przeprasza i że już nigdy w życiu… a sutannowy (oczywiście w imieniu Boga) wyznaczy mu góra 10 „ojczenaszów”, a jak będzie złośliwy to jeszcze doda do wyklepania litanię do którejś z licznych matek boskich z któregokolwiek kościoła, „grzesznik” walnie się w bohaterską pierś, aż zadudni i na wolność.

    • Na pokaz katolicka 🙂 Do kościoła chodzą ludzie, żeby poplotkować komu się noga podwinęła i tyłek obgadać. No jeszcze się pokazać w najnowszych ciuszkach i wyperfunić połową butelki, żeby w całym kościele było czuć.

    • Ja podlaczam sie pod slowa anabelli. Mam takiego szkraba w domu i jakos nie wydaje mi sie zeby mozna bylo nawet w stresie skrzywdzic dziecko. To co mysle… ze jego zona to prawdopodobnie mega sucz i najprawdopodobniej chciala mu ograniczyc kontakt z synkiem albo zakazac.