690 680 960

Uciekał citroenem przed policjantami, nie miał uprawnień

Łęczyńscy policjanci po pościgu zatrzymali kierowcę citroena. Mężczyzna chciał uniknąć kontroli, ponieważ nie posiadał uprawnień.

We wtorek po południu policjanci w miejscowości Białka w gminie Milejów zauważyli pojazd poruszający się bez oświetlenia. Mundurowi postanowili zatrzymać auto.

Pomimo dawanych sygnałów do zatrzymania, kierujący nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Wielokrotnie zajeżdżał drogę mundurowym oraz stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wobec innych kierujących i pieszych.

Po kilku kilometrach pojazd został zatrzymany. Jak się okazało 20-latek kierujący citroenem był trzeźwy.

W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania. Wkrótce 20-latek stanie przed sądem.

(fot. Policja)

11 komentarzy

 1. Redakcjo! To ten kod się odbył czy nie?

 2. Geniusz.
  Za brak uprawnień (o ile nie miał orzeczonego zakazu) dostałby 500 złotych grzywny, plus musiałby kogoś wezwać na miejsce, żeby mu samochód odprowadził (względnie lawetę zamówić).
  Za ucieczkę przed policją grozi mu teraz 5 lat.

  • To samo miałem pisać, po prostu geniusz. Ta młodzież jakaś dzisiaj na bakier z podstawami matematyki. Mógł zapłacić względne „parę złotych” to wolał sobie „nawalić w papiery”. Mistrz.

 3. Niech się cieszy ,że go nie zastrzelili ….co za głupota z tym uciekaniem….

 4. W całym artykule poza tylko jednym określeniem „auto” nie pada żadne inne pojęcie określające rodzaj pojazdu, którym uciekał 20-latek.
  Dobrze jednak, że ono się pojawiło, bo inaczej można by pomyśleć, że mężczyzna uciekał rowerem marki citroen. Bez prawa jazdy, bez oświetlenia, zapewne bez kamizelki odblaskowej. Typowy pedalarz.
  Wzbudzić podejrzenie może jedynie fakt, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, które w przypadku kierowania rowerem nie jest wymagane u osób pełnoletnich.

  • Ale Franiu nie jesteś konsekwentny. Zagrażał pieszym – to już Ci umkło?

   • Jeżeli poruszał się nie oświetlonym pojazdem to istotnie zagrażał pieszym, bo nawet pieszego w kamizelce odblaskowej by nie zauważył.
    Ale czy ja swoim wpisem tego delikwenta gdzieś oceniam, czy usprawiedliwiam?

   • Z jakiego powodu wyróżniasz jednego z uczestników ruchu drogowego – pieszego? Jak wysiadasz (choć być może powinienem napisać WYŁAZISZ) ze swoje samochodu, zsiadasz (ZŁAZISZ) z roweru czy wysiadasz z tramwaju – także stajesz się pieszym.
    Ostentacyjne wprowadzanie podziału ludzi (zgodnie z PoRD) na pieszych czy kierujących nie ma większego sensu, bo dzisiaj każdy jest pieszym, a prawie każdy bywa kierowcą.

 5. W redakcji po proteście KOD jak po psiej duszy. Nawet te dwie dyżurne babcie od dzików sprzed ratusza zawiodły.

 6. Tylko francuskie auta. Hehe.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas