Uchodźcy koczują przy granicy w Terespolu. Chcą się dostać do Polski

W pobliżu znajdującego się w naszym regionie przejścia granicznego z Białorusią Terespol – Brześć koczuje kilkuset uchodźców z Czeczenii. Po stronie białoruskiej założyli obóz, skąd podejmują próby dostania się do naszego kraju.

Już ponad 200 osób koczuje w prowizorycznym obozie tuż przy granicy polsko – białoruskiej w Terespolu. Wszyscy są Czeczenami, którzy starają się dostać do Polski i uzyskać status uchodźcy. Dzień i noc spędzają na ziemi, śpią na kocach, posiłki otrzymują od białoruskiego Czerwonego Krzyża. Każdego dnia podejmują próby dostania się do naszego kraju.

Jak informują dziennikarze lokalnego portalu BrestCity, uchodźcy nie są jeszcze zdecydowani w swoich planach na przyszłość. Niektórzy proponują, aby spróbować dotrzeć na do naszego kraju jednym z autobusów, kursującym na trasie Brześć – Terespol. Inni proponują bardziej radykalne środki. Chodzi o przeniesienie obozu do strefy neutralnej, pomiędzy polską a białoruską granicą.

Przebywające w obozie osoby zaznaczają, że przy granicy jest zaledwie część ich rodaków. Pozostali przebywają w Brześciu. Wszyscy codziennie odwiedzają przejście graniczne, starając się składać wnioski o azyl. Jednak pogranicznicy mają przyjmować dziennie tylko 2-3 dokumenty a pozostałe osoby odsyłają z powrotem. W każdym przypadku powód jest ten sam – brak wizy zezwalającej na wjazd do naszego kraju. Ci, którym skończyły się pieniądze na wynajęcie mieszkania i bilety na pociąg, dołączają do koczujących przy granicy.

Po polskiej stronie granicy sytuacja jest stabilna, choć jak informują nas nasi czytelnicy, wyraźnie daje się zauważyć zwiększoną aktywność pograniczników. Więcej jest patroli, jak też częściej kontrolowane są pojazdy w terenie przygranicznym.

(fot.brestcity.com)
2016-08-30 20:33:13

Zobacz również

38 komentarzy

 1. niedawno w MPK byłem świadkiem jak dwóch ciemnych dryblasów latało w biały dzień po całym autobusie, zaczepiając kobiety i krzycząc do siebie w tym dziwnym języku, oni naprawdę nie mają poszanowania i wdzięczności, wręcz mam wrażenie że jeszcze mniej nas przez tą pomoc szanują ! nie wpuszczać ich do Polski bo na miejsce tych 200 przyjedzie później 2000 !

 2. Do cholery jacy uchodźcy? Emigranci i najeźdźcy a nie uchodźcy! Czy żaden z dziennikarzy nie zna definicji słowa uchodźca ? To fragment zacytuję: „Cudzoziemcy NIE mogą uzyskać ochrony w postaci statusu uchodźcy, gdy: m.in. 3pkt. Przybywają z bezpiecznego kraju trzeciego, który zapewnia im dostęp do postępowania o nadanie statusu uchodźcy;”. Czemu nie mówicie jak jest ! Max Golonko Lublin 🙂

 3. I żeby nikt tu nie polemizował nie chodzi konkretnie o Czeczenów.

 4. Napisał bym coś ale się powstrzymam bo zaraz wezwanie będe miał :/ panowie bądźcie czujni

 5. A ja chce gwiazdke z nieba !!!!!
  Nikt ich tu nie chce!!! Polska dla Polakòw

 6. Zaczęła się inwazja na Polskę ze wschodu. Zgadnijcie jakiego wyznania jest większość. Jeżeli Katolicy to można rozważać jakąś pomoc. Jeżeli innego wyznania to BRONIĆ GRANIC!!!

 7. Wybaczcie że mnie to nie rusza ” Dzień i noc spędzają na ziemi, śpią na kocach, posiłki otrzymują od białoruskiego Czerwonego Krzyża. Każdego dnia podejmują próby dostania się do naszego kraju.”

  Doskonale to zaplanowali na zimę do polski status uchodźcy potem zasiłki 500+ i żyjemy na jednym z osiedli zrobimy sobie małą czeczenię……tak będzie

 8. won pchaja sie bo 500+ najlepiej brac a robic nie ma komu

 9. Zarówno w Rosji, Białorusi i Ukrainie żadnej wojny nie ma, więc nie mówmy o nich jako uchodźcach tylko raczej osobach, które najprawdopodobniej nielegalnymi sposobami przekroczyły granice wymienionych państw.

 10. Zrobić wymianę kto chce przyjąć uchodźców niech przyjmie do swojej rodziny ale sam niech jedzie na jego miejsce, mam trójkę dzieci mają swoje rodziny i nie mają swoich domów, bez komentarza.

 11. Brak słów na ten temat ,bo jak się znajdą to bardzo drogo kosztują.

 12. I Wy wyżej podpisani w większości nazywacie samych ciebie Chrześcijanami… Rzygać się chce.

  • Wik Ary - miejscowy i grabarz (w jednej osobie, dla oszczędności)

   Swego czasu miałem okazję „poszperać” w kwestii poszczególnych wiar i wyznań.
   Wyrobiłem sobie pogląd, że wiara chrześcijańska, w Polsce „jedynie słuszna”, to najbardziej obłudna i zakłamana wiara na Świecie.

   • Popieram. Większej obłudy nie ma nigdzie. Walczymy zawzięcie o zarodki, ale życie to na ziemi już tak nas nie interesuje, bo uchodźca, ciapaty, innej gorszej wiary, sortu. Organizacja Negująca Rozum to jedynie patriotyczna i katolicka oddana ojczyźnie grupa ludzi…

  • Więc proponuję Ci xyz iść i dać się zgwałcić,a później niech odetną Ci głowę w imię Boga. Tak najlepiej pomożesz ” uchodźcom”.

  • Nie myl chrześcijan z katolikami bo to nie to samo.Kościół katolicki z Frankiem na czele to zlewaczała organizacja biorąca grubą kasę od Sorosza i mącąca ludziom w głowach. Chrześcijanie są nauczani bezpośrednio z Nowego Testamentu. A tam jest jasno napisane że jak bandzior stoi u Twoich drzwi to masz wziąć miecz i bronić swojej rodziny. A dobra matka najpierw ubierze i nakarmi swoje dzieci dopiero potem ma pomóc innym.

 13. Czytając komentarze, jestem pewien, że Polacy w większości mają wyrobioną opinię na temat zaplanowanej inwazji Islamu. Cieszy mnie rozsądek i umiejętność przewidywania. Brawo!

 14. I tak się dostają. Na ulicy turystycznej dwa razy napotkałem się na nich po godzinie 22 i z tego co udało mi się zauważyć to przywożeni są zwyklymi ciężarówkami.

 15. Pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do Polski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bo ta plaga się rozlejeeeeee niech wracają skąd przyszli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 16. juz kiedyś było ich dużo w Lublinie.Pamiętam jak na każdym kroku,szczególnie w centrum,żebrali albo wróżyli.Łazili po mieszkaniach coś tam oferując ale głównie chodziło przy okazji aby kogoś okraść,co się często zdarzało.Byli bardzo nachalni.Moją koleżankę podstepem zwabiły za kiosk w celu wróżenia,zagroziły nożem i okradły a miała wtedy jakieś 13 lat.mam nadzieję że to nie wróci

 17. Czy tylko zdjęcia dzieci „uchodzców” macie? Może tak, dla równowagi, zdjęcia tych nieletnich byczków z iPhonami zamieścicie? Ilu przyjętych biednych Czeczenów z ośrodka pod W-wą zasymilowało się w Polsce? Ilu pracuje i poszło na własny garnuszek? Stworzyli sobie w ośrodku enklawę islamską którą utrzymują Polscy podatnicy. Nawet
  Policja boi się tam interweniować w imię poprawności politycznej.

 18. Wiadomo nie od dziś że pomagać należy, ale w przypadku gdy ktoś stracił np. dorobek życia za sprawą trzęsienia ziemi czy powodzi a nie w sytuacji której ktoś stwierdził że tam gdzie mieszka jest mu ciężko, być może nie chce mu się pracować i postanawia wprosić się na siłę do innego państwa licząc na darmowe utrzymanie. Moim zdaniem pomoc powinna polegać na tym, że wspieramy jak najbardziej dotkniętych przez los, ale tam na miejscu w swoim kraju a nie zapraszamy ich do siebie żeby ich utrzymywać. Zapraszając do Polski wszystkich którzy źle się czują we własnych krajach nie rozwiążemy problemu. Przecież taki uchodźca czy emigrant gdyby tylko chciał to z całą pewnością znalazłby we własnym kraju kawałek ziemi na której mógłby zasadzić jakieś warzywa, wyhodować jakieś zwierze a nawet zbudować kawałek domu, ale po co robić, lepiej przyjść, ponarzekać a inni niech pracują na niego.

 19. A gdy by tak do Europy przesiedlić cały świat? Reszta świata była by pusta i wolnym terenem dla 1 procenta tych możnych na którym nikt im by im nie mówił co mają robić i jak się zachowywać?

 20. Dajcie ich tu wszystkich, a my się wyniesiemy.

 21. Zastrzelić kilku dla przyładu, reszta zwinie się spowrotem do Siebie max do rana dnia /następnego

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online