Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uchanie: Trzymał karabiny w wersalce

Policjanci z Lublina i Hrubieszowa zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Uchanie. Mężczyzna posiadał nielegalnie broń palną.

Policjanci z Lublina i Hrubieszowa ustalili, że 34-letni mieszkaniec gminy Uchanie posiada w domu broń palną. Podczas przeszukania ujawniono schowane w wersalce dwa karabinki.

– Broń została zabezpieczona przez policjantów, natomiast mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie trwają ustalenia w jaki sposób 34-latek stał się posiadaczem broni oraz w jakim celu ją nabył – informuje asp. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Za nielegalne posiadanie broni palnej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

2015-12-17 09:30:46
(fot. Policja Hrubieszów)

15 komentarzy

 1. Swawolnik lubelski

  Za nielegalne posiadanie broni palnej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, bo po tym jak w czasach radosnego socjalizmu dokładnie rozbrojono społeczeństwo, nie ma woli do zmiany Ustawy o broni na tyle, żeby do własnej obrony w domu (bez prawa obnoszenia się po okolicy), mozna by posiadać jakąś jednostkę broni.
  Pozostają nam tylko domowej roboty maczugi, proce, noż, lub siekiery, których posiadania jeszcze nie zakazano.

  • pozwolenie na broń sportowa policja wydaje każdemu nie karanemu i zdrowemu!!! i możesz sobie kupić 6 szt.broni palnej w tym karabiny pistolety czy strzelby gładkolufowe

   • Żeby mieć pozwolenie na broń sportową trzeba regularnie startować w zawodach. Minimum 5 razy w roku. 😉

    • jakie 5 razy? z tego co mówią przepisy PZSS aby przedłużyć licencję sportowca, to trzeba mieć starty min 4 w jednej z kategorii np: z pistoletu cztery i po dwie z innych tj. karabinu i strzelby i to pod warunkiem, że na takich zawodach będzie obserwator lub delegat techniczny PZSS. Ciekawostką jest to, że wcale te zawody nie muszą być przeprowadzane z broni palnej- wystarczą zawody np. Kpn lub Ppn. ze strzelbą już się tak nie da.

    • he he no jak ktoś nie lubi strzelać to po co mu broń ?? zawody to czysta przyjemność rywalizacja i można jakiś puchar przywieść 🙂

 2. Chichotnik niejaki

  A ten tu opisany posiadacz, nie bacząc na prawo, na lewo miał pod ręką dwie dobre sztuki. 😉
  Chociaż do walki na bliższe odległości i w pomieszczeniach poręczniejszy jest rewolwer, albo pistolet.
  Z mojego Colta Pythona na Co2, zabić bym nie zabił, ale żeby napastnik nie mówił, że go u mnie w domu nie było, dobrze bym go naznaczył.
  Chociaż jakbym przycelował w oko to i stan stabilny niewykluczony, bo stalowy pocisk wchodzi w zamrożoną słoninę na 3-4 cm.

 3. ja mam w domu do obrony łuk i strzały szkoda że kuszy też nie można mieć

 4. Fiejo z Chlapkowic

  Dorze, że garści wolno posiadać bez łaskawego pozwolenia policji – a w obronie własnej z całą pewnością ich użyję nawet jakby napastnik przypadkiem zszedł z tego świata, to wolę tłumaczyć się w sądzie niż pozwolić mu bezkarnie buszować po moim obejściu, czy (Boże uchowaj), zrobić krzywdę mojej rodzinie lub mnie.

  • Ale pamiętaj, to napastnik ma zadać pierwszy cios w przeciwnym wypadku domniemany napastnik staję się ofiarą i Ty w tym momencie stajesz się złoczyńcą 😀 takie jest polskie prawo….a tak dodam od siebie za zabójstwo art.148 mówi że § 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8(…) za posiadanie bronie do 8 lat no paranoja ! no ale tak to jest jak Państwo boi się narodowego powstania zbrojnego 😀 gdy poziom wkurzenia narodowego wzrośnie do maksimum:P, aczkolwiek jak przykład z Francji pokazał nie legalną broń można na być w każdym kraju, a jak przychodzi co do czego ludzie nie mają się czym obronić przed… i tu taj poprawność polityczna mhmhmhmhmhmh 🙂 . Więc czy lepiej mieć ludzi przebadanych z pozwoleniem na broń i spisanych w księgach zacnej Policji, którzy będą mogli obronić siebie swoje rodziny sąsiada czy kogo kolwiek, czy lepiej mieć właśnie takich ludzi jak wyżej wymieniono? ma broń schowaną w kozetce i nie wiadomo po co i na co a co lepsze skąd ją ma ? 😛
   Do osób które zaraz się wypowiedzą bezwzględny zakaz posiadania broni, to ja proponuje bezwzględny zakaz posiadania samochodu, gdyż w wypadkach ginie więcej ludzi niż od broni palnej. 🙂 i samochód ma każdy nawet facet z żółtymi papierami, czy pijak….więc ludzie obudźcie z tej medialnej papki którą serwuje wam codziennie lewicowa Telewizja z poprawnością polityczną i zacznijcie MÓWIĆ JAK JEST. Przestańcie być Zombie, otwórzcie oczy całe szczęście coraz więcej ludzi na to co się dzieje w tym kraju i żałosnej UE realnie. Więc Nadzieje jeszcze jest 😉

 5. 8 lat za posiadanie broni? To juz bardziej opłacałoby mu się jakby kogoś zgwałcił, okradł a pozniej zabił :] co za chore prawo

 6. nie dajcie sie nabrac na tooooo chcą nas rozbroić POLSKA WALCZACA.
  każdy obywatel powinien posiadać broń bez tego ani ruszz.

 7. Nielegalny to jest ten kraj i jego rząd.

 8. kiedyś trzymało się w wersalce dwa metry ziemniaków, teraz karabiny. Dobrze, że nie mam wersalki tylko tapczan
  à la kubizm czy art deco, już nie pamiętam

  • To dobrze Mysek, to dobrze. Bo niedługo zabronią posiadanie wersalek, żeby ktoś tam nie schował broni (albo nie wybzykał bez pozwolenia proboszcza cudzej żony), czy nie ukrył zwłok teściowej, no i wielce kontrowersyjnych wag elektronicznych ważących z dokładnością mniejszą niż kilogram, żeby w końcu każdy mógł sprzedawać większe porcje marihuany, niż jakieś marne kilka gram.

 9. na zdjęciu wygląda na karabin Schmidt-Rubin w wersji kawaleryjskiej i to w całkiem niezłym stanie jak na swój wiek, ostatni wyprodukowano w 1933r.