690 680 960

Tysiące wiernych uczestniczyło w Drodze Krzyżowej na terenie byłego obozu na Majdanku (zdjęcia)

Już po raz XX na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku odbyła się Droga Krzyżowa. Uczestniczyło w niej kilka tysięcy osób.

W piątkowy wieczór na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku odbyła się Droga Krzyżowa inaugurująca obchody XXIV. Światowego Dnia Młodzieży w Archidiecezji Lubelskiej. Wzięło w niej udział kilka tysięcy wiernych, w tym młodzież z terenu całej archidiecezji. Zorganizowało ją już po raz XX Centrum Duszpasterstwa Młodzieży przy pomocy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Państwowego Muzeum na Majdanku. Wierni idąc za kilkumetrowej wysokości krzyżem przeszli przez teren byłego obozu, aż pod mauzoleum. Na poszczególnych stacjach mówiono o historii tego miejsca, o swoich wspomnieniach opowiadali też byli więźniowie. Hasłem przewodnim tegorocznej Drogi Krzyżowej były słowa: „JA JESTEM wśród Was”.

(fot. lublin112)

22 komentarze

  1. Kontra ty Ty ten Maciek z BB ???

  2. A gdzie widzicie te kilka tysięcy osób bo kilkaset to wszystko co widać. Ciemnota i zabobony a na litewskim na kościele wymalowane symbole iluminackie, a wy dalej wierzycie że kościół ma za zadanie głosić dobro. Kościół jest po to żeby rządzić i wyciągać pieniądze ze społeczeństwa. Strach i terror to jedyne co możecie otrzymać od kościoła katolickiego.

Kursy walut

  • USD 4.0202zł 0.73%
  • GBP 5.0656zł 0.47%
  • EUR 4.3382zł 0.34%
  • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas