Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Tymczasowy areszt za znęcanie się. „Wyzywał swoją żonę, bił ją, a nawet groził zabójstwem”

Łukowscy policjanci zatrzymali 69-latka z gminy Stanin za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną. Decyzją sądu najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w tymczasowym areszcie.

Policjanci ze Stoczka Łukowskiego prowadzili postępowanie przygotowawcze w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się 69-latka z gminy Stanin nad żoną.

– W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze dowiedzieli się o kolejnej awanturze domowej, którą wszczął mężczyzna. 69-latek będąc pod działaniem alkoholu wyzywał swoją żonę, wyganiał ją z domu, bił ją, a nawet groził zabójstwem. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Gdy tylko wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – informuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

W środę sąd przychylił się do wniosku łukowskiej Policji oraz Prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy wobec 69-latka. Co najmniej 3 najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie tymczasowym.

Policjanci przypominają, że przepisy prawne zabraniają stosowania przemocy wobec osób bliskich. Pamiętajmy, że nie jesteśmy z tym sami. Zwróćmy się w takiej sytuacji o pomoc do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

5 komentarzy

  1. Zapewne ten ,,prawdziwy Polak”… W niedzielę do kościoła pokazać się sąsiadom, a w tygodniu przemoc, alkohol, wyzwiska i krzyk. Niestety ale wielu rodaków jest bardzo agresywnych, wulgarnych i ma problemy alkoholowe. Rodziny przez lat to znosi, cierpi, czy wręcz toleruje… Smutne, a obecna władza świadomie nie widzi problemu, bo wielu z nich to jej wyborcy. Patrząc na zachowanie wobec przyszłych mam, pielęgniarek, nauczycieli, raczej nie dba o kobiety. Smutne, że cofamy się kulturowo jako społeczeństwo.

  2. Twarze policjantów są tak zamazane, że na miniaturce na stronie głównej można ich bez problemu rozpoznać…

  3. widać lanie żon jest teraz w modzie codziennie jakiś zwyrol

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo