Turobin: Nie żyje rowerzystka potrącona przez forda

W środę wieczorem w Turobinie doszło do tragicznego wypadku drogowego. W wyniku potrącenia zginęła 76-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w Turobinie w powiecie biłgorajskim. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze policji na miejscu zdarzenia, oba pojazdy poruszały się w tym samym kierunku na nieoświetlonym odcinku drogi.

– 76-letnia rowerzystka z gm. Turobin została potrącona przez 33-letniego kierującego fordem z gm. Lubycza Królewska. Kierujący osobówki był trzeźwy. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła po przewiezieniu karetką do szpitala – informuje asp. Milena Wardach z biłgorajskiej Policji.

Trwa ustalanie wszystkich okoliczności zdarzenia.

2015-10-22 12:13:15
(fot. Policja Biłgoraj)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Może i kierowca nie zachował należytej ostrożności, trudno wyrokować bez żadnych informacji. Ale czy rower był oświetlony? Może chociaż rowerzystka miała odblaski? Każdy, kto jeździ samochodem wie, że w deszczową noc ciemnych obiektów na drodze nie widać do ostatnich metrów. Jeśli jeszcze mijasz się z samochodem jadącym z naprzeciwka, to przez chwilę nie widać już zupełnie nic. Piesi/rowerzyści nie mający tej świadomości w końcu wyginą. Czy się to komuś podoba, czy nie. Subiektywne wrażenie, że jak ja widzę samochód, to kierowca widzi mnie jest po prost zgubnie idiotyczne. Tylko edukowanie tych ludzi może im uratować życie. A dotrzeć do nich nie jest bardzo łatwo. Wątpię, czy są aktywnymi internautami. Może lokalna prasa, ogłoszenia w urzędach, do których rolnicy muszą trafiać? Ulotka załączona do emerytury roznoszonej przez listonosza? I przede wszystkim kościelna ambona. Może by tak wiejscy księża skupili się bardziej na ratowaniu życia parafian, niż indoktrynowaniu ich polityką?

  • Księża wolą mówić na kogo głosować, aby mieli jak w puchu, a nie ostrzegać przed wypadkami i o tym aby nie zapomnieć o odblaskach.Pogrzeb kosztuje „parę groszy, czysty zysk.

  • Mickey66, pełny szacun. zgadzam się z każdym zdaniem twojego postu. Pozdrawiam.

  • Zdarza mi się przejeżdżać przez Turobin czasami: teren jest oświetlony, ograniczenie prędkości jak to na zabudowanym, wąska jezdnia i miejscami dziurawy asfalt, ale „mistrze kierownicy” jeżdżą z fantazją iście ułańską. Chyba w żadnej innej miejscowości nie byłem tyle razy sekowany za jazdę zgodnie z przepisami.

 2. jak masz forda to nie jestes dobra morda

 3. Zbliża się święto to się wszyscy na siłę pchają do ziemi.

 4. Tzw. ghostrider – brak elementów odblaskowych na rowerze (rower na zdjęciu leży na jezdni w snopie świateł samochodu i nic nie świeci) i pewnie rowerzystka też bez kamizelki…

 5. A gdyby tak wynająć samolot transportowy i nad każdą Lubelską wioską i zrzucić kilka ton małych odblasków?… Tak jak kiedyś zrzucano ulotki propagandowe podczas wojny. Nie znam innego sposobu aby wyposażyć wiejską ciemnotę w odblaski ratujące życie…

 6. niech dalej jeżdżą bez kamizelek odblaskowych, ja zawsze zakładam bo wiem że światła w rowerze są gówno warte.

 7. Ciekawe, ilu z komentujących, ostatnio sprawdzało ustawienie świateł we własnym aucie? Czy, nie zapominają o opuszczeniu reflektorów, jadąc obciążonym samochodem na maxa? Mijając się z takim samochodem, gawno widać zwłaszcza w czasie opadów bo daje po oczach; to pieszemu czy rowerzyście mini/pseudo/breloczki-odblaski też nie wiele pomogą. A w kamizelce to obciach na całą wieś lub nawet gminę. Zamiast wydawać pieniądze na banery wyborcze, kandydaci mogli rozdawać kamizelki własnoręcznie podpisane. Większy byłby pożytek niż z tego rozlepionego chłamu i wkładanego za wycieraczki.

  • Święta prawda – olać ulotki, rozdawać kamizelki. Tylko takie, które działają, a nie marketowe za 3 zł, bo te, szanowni rowerzyści i piesi, nie działają.

 8. Obciach w kamizelce na całą wieś? No to jest argument. A leżenie na asfalcie po przejechaniu przez samochód to już nie obciach? Zocha, zastanów się co ty piszesz.

  • A czym kolega wytłumaczy niechęć do założenia kamizelki? A dla takiego leżącego, to jaki obciach? Jemu już wszystko jedno. Światłość wiekuista go ogarnia lub ognie piekielne ogrzewają. Przeczytaj jeszcze raz, spróbuj zrozumieć a następnie zastanów się co napisać.

 9. Nieświęty Krzysztof

  Po III Światowej nie będzie takich problemów jak odblaski czy kamizelki – ci co przezyją będą świecić swiatłem własnym, a i samochodów będzie znacznie mniej.
  🙂
  Szkoda, że babcia tych czasów nie doczekała.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7931zł 1.59%
  • GBP 5.2999zł 0.65%
  • EUR 4.5309zł 0.05%
  • CHF 4.1505zł -0.15%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie