Turobin: Motocyklista został ciężko ranny przez własną nieodpowiedzialność

Nie posiadał prawa jazdy, nie założył kasku jednak wsiadł na motocykl. Po chwili się przewrócił i został poważnie ranny.

W niedzielę około godziny 16, w miejscowości Gózówka Kolonia w gminie Turobin, kierujący motocyklem z niewyjaśnionych przyczyn nie zapanował nad jednośladem i doprowadził do jego przewrócenia. W wyniku wypadku został ranny i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował go do szpitala w Lublinie. – 35 letni kierowca jest w stanie ciężkim, doznał poważnych obrażeń kości twarzoczaszki – wyjaśnia mł. asp. Milena Wardach z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna kierujący motocyklem marki honda, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewe pobocze doprowadzając do wywrócenia motoru. Jak się okazało jechał bez kasku ochronnego, co wielokrotnie spotęgowało jego obrażenia.

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli leżący na środku jezdni motocykl, którym poruszał się poszkodowany w zdarzeniu mężczyzna. – W związku z ciężkim stanem i poniesionymi obrażeniami, 35-latkowi z gminy Turobin pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie, co pozwoli ustalić czy w chwili zdarzenia był trzeźwy- tłumaczy Milena Wardach.

Dodatkowo w trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili, że kierujący motocyklem nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami a jego motocykl nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. -W chwili obecnej policjanci pracują nad wyjaśnieniem wszystkich szczegółów i okoliczności tego zdarzenia-dodaje Wardach.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS