Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trzecią dawkę szczepionki przyjęło ponad 7,5 mln Polaków. „Bardzo za to dziękuję i zachęcam do bycia ambasadorem szczepień”

W piątek w południe minister zdrowia Adam Niedzielski przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Szef resortu zdrowia przekazał informacje o liczbie osób zaszczepionych dawką przypominającą, a także o zakażeniach mutacją Omikron.

W piątek w południe w aptece przy ul. Grójeckiej w Warszawie minister zdrowia Adam Niedzielski przyjął trzecią przypominającą dawkę szczepienia przeciw COVID-19. Po szczepieniu szef resortu zdrowia wziął udział w briefingu prasowym, podczas którego przekazał informacje o liczbie osób zaszczepionych dawką przypominającą, a także o przypadkach zakażenia mutacją Omikron.

– Aktualnie mamy potwierdzone 112 przypadków tego wariantu. Każdy z nas powinien przygotować się do kolejnej fali koronawirusem, przyjmując szczepienie. Szczepienie w aptekach przeciw COVID-19 to bardzo dobre rozwiązanie. Dziękuję całemu środowisku farmaceutów za włączenie się w Narodowy Program Szczepień. Obecnie ponad 7,5 mln Polaków w ramach przygotowania do kolejnej fali koronawirusa przyjęło trzecią dawkę szczepionki. Bardzo za to dziękuję i zachęcam do bycia ambasadorem szczepień – powiedział Adam Niedzielski.

Przypominającą dawkę szczepienia mogą przyjąć wszystkie osoby powyżej 50 lat z zachowaniem odstępu 5 miesięcy od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19. Wszystkie pozostałe pełnoletnie osoby mogą przyjąć dawkę przypominającą po 6. miesiącach, od pełnej dawki szczepionki.

W woj. lubelskim wykonano ogółem 2 233 131 szczepień. Liczba osób w pełni zaszczepionych wynosi 872 374.

(fot. MZ)

22 komentarze

 1. Przepraszam. On się szczepi w aptece?

 2. boi się na ulicę wyjść przed koroną zamieszkał w aptece

 3. Ambasador szczepień będzie miał pierwszeństwo w przyjęciu trzy dawkowej szczepionki Moderny od Marca tego roku 🙂

 4. Ja się boję kuj?

 5. Czy ten szemrany typek powiedział ludziom że są szczepieni tlenkiem grafenu? Nowa Norymberga dla kłamców i przestępców…

 6. Niech se przypomina dureń żeby nie zapomniał że jest epidemia ja mam wywalone na to i żyje he he

 7. Ostatnia prosta.

 8. ciekawe kiedy szczepienia przypominające od tężca, gruźlicy, od pneumokokow
  bo jak to szczepionka to chyba trzeba brać kolejne dawki tak co pół roku nie? inaczej są nie skuteczne, xD
  czy nie to jak to od kovida trzeba co pół roku to nie szczepionka??

 9. skoro tak ładnie pozuje do zdjęcia to z mojej strony nie mogę się powstrzymać na złożenie mu życzeń noworocznych jeśli jest ku temu okazja.
  a więc ministrze zdrowia niedzielski (pisze z małej litery ze względu na brak szacunku do ciebie) w związku przyjęciem przez ciebie szczepionki życzę ci aby ta szczepionka wywołała u ciebie radość ze ja dostales a w twoim ciele żeby zrobiła najgorsze spustoszenie jakie mogły by zrobić wszystkie choroby razem wzięte rak trzustki, gruźlica, udar, syfilis i HIV. a tym ostatnim żebyś zaraził swoją babę. życzę Ci tego za to wszystko co robisz dla nas Polaków za twoje szczero mówne wystąpienia statystki fałsz którym karmisz polaków covi-fałsz. ostatnia prosta itp. namawianie do wstrzykniecia jakiejs i ktorej dawki czegoś. pamiętaj jedno Polacy Ci tego nie wybaczą nigdy !!! NIE SZCZEPIE SIE.

Z kraju