Trzech obywateli Ukrainy wpadło z papierosami o wartości niemal 90 tys. złotych

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali trzech obywateli Ukrainy oraz zabezpieczyli papierosy warte prawie 90 tys. zł. Mężczyźni wpadli na przygranicznym parkingu.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Dorohuska, prowadzili w tym tygodniu działania ukierunkowane na zwalczanie przemytu papierosów z Ukrainy do Polski. Podczas kontroli jednego z parkingów w miejscowości Berdyszcze w powiecie chełmskim, funkcjonariusze ujawnili w trzech pojazdach znaczne ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych.

– Jak się okazało, użytkownikami wszystkich tych pojazdów byli obywatele Ukrainy, mężczyźni w wieku: 26 – 30 lat. Kontrolowani cudzoziemcy, prowadzili na terenie parkingu swoistą nielegalną działalność, skupowali bowiem od innych obywateli Ukrainy niewielkie ilości przemyconych papierosów, by później większą ich ilość sprzedać w z zyskiem w głębi kraju – informuje Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze ujawnili w skrytkach konstrukcyjnych oraz przestrzeniach ładunkowych pojazdów 6465 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej o wartości ponad 87 tys. zł.

– Kierowcy pojazdów zostali zatrzymani, odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. W stosunku do zatrzymanych ob. Ukrainy podjęto również czynności administracyjne skutkujące wydaniem decyzji o zobowiązaniu ich do powrotu na Ukrainę – dodaje Dariusz Sienicki.

12-118086

12-118085

12-118088

2017-08-06 09:47:10
(fot. SG)

12 komentarzy

 1. cegła z marmuru

  a to Szanowni Funkcjonariusze z SG nie wiedzą co się dzieje na parkingu pod Biedronką w Wólce Okopskiej? Policjancji z KP Dorohusk tam nawet nie zaglądają – bo się boją – po co kontrolowac i mieć nadmiar roboty.

  • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

   Panie „cegła…” – policjanci to też „człowieki” (chociaż wielu myśli o nich inaczej), wychodzą z domu do pracy i jak najmniej zmęczeni, chcą z niej wrócić.
   Jak ktoś oficjalnie „doniesie komu trzeba”, muszą interweniować, a tak sami z siebie nie chcą ryzykować, bo zrobi więcej niż się od niego w pracy wymaga, ale po cholerę mu się potem oglądać za siebie, podczas spaceru z dzieckiem, czy żoną, albo kochanką.

   • To ja mam prośbę. Niech oni sie tak nie mecza jak dusza kierowców na drodze. Przecież suszarka ciezka jest. Niech sie nie mecza. Niech sie zajmą czymś lżejszym…albo niech sobie odpuszcza w ogóle prace i niech jada na polne drogi na ogrodki działkowe drzemać.

    • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

     Z takimi sugestiami to nie pod ten adres Szanowny „nn”, ja żem zwyczajny, przeciętny zjadacz chleba naszego powszedniego.
     Ja Ci tego nie załatwię.

 2. jeszcze jedna cenna informacja dla Policji i Strazy Granicznej z Lublina. Bardzo czesto stoja zaparkowane (w srodku siedza obywatele UA) pojazdy na ukrainskich blachach na ul. pancerniakow (kolo bram wjazdowych KPRD, kolo ronda). Czesto nocami w weekendy (1-3 w nocy) ale takze widzialem ich wczesnymi rankami (5-7 rano). Prawdopodobnie handluja towarami akcyzowymi „z pojazdu”. Czasami stoi tam na raz dwa, trzy pojazdy obok siebie, wszystkie UA. Nalezalo by to sprawdzic. Wystarczy podeslac patrol i zrobic przeszukanie. Pozdrawiam lubelska policje, obywatel z Lublina ps. uchol.

  • Już dawno rzucili się w oczy. Przyjeżdżają starymi Moskiczami do pobliskiej hurtowni motoryzacyjnej, wszystko na legalu. Tak im trasa wypada że muszą później spać po krzakach.

 3. Chichotnik obywatelski

  Wyobraźcie sobie jak drogie są „nasze” papieroski, obłożone stosownymi „znakami akcyzy skarbowej”, jeśli takiemu statystycznemu Ukraińcowi opłaci się ryzykować wpadkę i jeszcze finalnie sprzedać z zyskiem za 6-7 „zetów”.
  A „zdrowsze” od naszych z pewnością nie są.

 4. A pod zamkiem na przejściu nadal handlują ?

 5. Każdy wie gdzie handluje się papierosami, ale ich się nie rusza , muszą dobry odsyp dawać, a złapali 3 Ukraińców i wielki sukces

  • Babka Szeptucha - (Szeptuch to mój wnusio kochany)

   Też mi się wydaje, że wpadli, bo Ukraińcy, gdyby byli Polakami, a w dodatku z tej samej miejscowości co strażnicy graniczni, celnicy, czy policjanci, to nie byłoby sprawy.

 6. To gdzie zaladowali papierosy na ukrainie .czy. na tej wsi.jak zaladowali na ukrainie to co.robil celnik i kolega z sg.na przejsciu granicznym? Wszczac postepowanie iwat z pracy.. sluzby!!

  • Stu dwunasty niedorzecznik

   Koyob – przyłóż się trochę do tego co i jak piszesz, łatwiej cię zrozumieją.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki Folkowe 2021. Wszystkie wymiary kultury tradycyjnej. Sprawdź program
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie