Trwają Wojewódzkie Obchody Święta Policji

W Tomaszowie Lubelskim trwają 94 Wojewódzkie Obchody Święta Policji.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12:00 na placu przed głównym wejściem do nowo oddanego budynku Komendy Powiatowej Policji przy ulicy Żeromskiego w Tomaszowie Lubelskim. Obchody rozpoczęła msza święta w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa po której nastąpiła ceremonia nadania sztandaru dla tutejszej komendy. Funkcjonanariuszom z długim stażem wręczone zostanły odznaczenia ” Za Długoletnią Służbę”, część pozostałych otrzymała nominacje na wyższe stopnie. W uroczystościach wziął udział Komendant Główmy Policji nadinspektor Marek Działoszyński oraz Komendant Wojewódzki insp. Michał Domaradzki a także przedstawiciele władz rządowych, samorządowych oraz innych służb mundurowych.

Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Lubelskim mł. insp. Paweł Solarski odebrał z rąk Komendanta Głównego Policji – nadinsp. Marka Działoszyńskiego sztandar ufundowany przez Społeczny Komitet Fundacji w imieniu mieszkańców powiatu. Przewodniczącym sztandaru został Starosta tomaszowski Jan Kowalczyk, który tłumaczył, że otrzymanie sztandaru to niewątpliwie wyjątkowy dowód zaufania dla policjantów i uznanie dla ich ciężkiej służby. Nominacje na wyższe stopnie policyjne, do stopnia podinspektora, otrzymało 25 funkcjonariuszy, którzy wykazali się nienaganną służbą oraz doskonałymi wynikami w pracy. Wyróżniono także policjantów, którzy należą do Klubu Honorowych Dawców Krwi.

W trakcie uroczystości dokonano otwarcia nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. – Nowa siedziba, oprócz miejsc pracy dla 150 osób, oferuje swoim pracownikom między innymi nowoczesną krytą strzelnicę, siłownię, salę gimnastyczną, niezbędne zaplecze logistyczne. Budynek wyposażony jest również w pomieszczenia dla osób zatrzymanych, kojce dla psów służbowych, garaże dla części pojazdów służbowych.
Nowa komenda jest również bardziej przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Wejście do budynku nie posiada schodów, ponadto wewnątrz znajduje się winda- tłumaczy mł. insp. Janusz Wójtowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dla mieszkańców miasta przygotowany został policyjny piknik, na którym mogą się oni zapoznać ze sprzętem który na co dzień jest używany przez funkcjonariuszy, zasiąść za kierownicą radiowozu oraz wziąć udział w wielu konkursach promujących bezpieczeństwo.
null
null
null
(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online