Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa święto plonów w gminie Wólka. Dla mieszkańców przygotowano szereg atrakcji (zdjęcia)

W amfiteatrze w Jakubowicach Murowanych, odbywają się dożynki gminy Wólka. Wydarzenie zgromadziło szereg mieszkańców. Impreza potrwa do godzin nocnych.

Tegoroczne święto plonów w podlubelskiej gminie Wólka rozpoczęła w południe msza święta w intencji rolników i w podziękowaniu za zbiory. Po nabożeństwie korowód dożynkowy przemaszerował pod na plac przy Urzędzie Gminy, gdzie zaprezentowano wieńce dożynkowe przygotowane przez poszczególne sołectwa czy też Koła Gospodyń Wiejskich. Powitano również przybyłych gości, oraz podzielono się chlebem.

Na scenie podziwiać można było występy dzieci i młodzieży, Seniorów z Klubu Seniora w Rudniku, Kabaretu FifaRafa, zespołu Traffic Mind i Natalii Wawrzyńczyk. Ogłoszono wyniki konkursów: „Nie leć w kulki i rozlicz się dla Wólki!”, na Najładniejszy wieniec dożynkowy oraz tradycyjne smaki. Odbyło się także Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Nie zabrakło konkursów dla publiczności, animacji oraz gier i zabaw dla dzieci i młodzieży, dmuchańców, stoisk z gastronomią i rękodziełem. Strażacy zaprezentowali też swoje pojazdy oraz sprzęt, z którego korzystają. W programie jest jeszcze występ Bangla Group oraz koncert gwiazdy wieczoru, grupy Carpe Diem.

5 komentarzy

 1. … latem widać jaki ten nasz naród otyły … może by tak wprowadzić podatek od nadwagi? dochody gmin by wystrzeliły … ps. czy xsionc za pokutę może zadać odchudzanie???

  • Coraz więcej bachorow grubych jak wieprze.
   Lustrzyca, płaskostopie, zero odporności

  • Motorowery elektryczne tzw. hulajnogi powinny być dla osób dorosłych, a nie dziesięciolatek bez mięśni w nogach jedzie do kolegi pograć na komputerze.

  • nie ma co się dziwić, wszyscy z łopatą biegać nie będą.
   W większości prac się siedzi plus nadgodziny. Z domu do pracy się siedzi bo na rower za daleko. Rano wychodzisz, na noc wracasz, jeść i spać. To samo dzieci mają szkoła uczyć się, jeść i spać. Nie ma równowagi praca/szkoła a czas wolny.
   Nie trzeba toreb z czipsami i komputera żeby się roztyć.

 2. Skutki internetu i telewizji.

Dodaj komentarz

Z kraju